Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

YENİ YIL ADIN UMUT OLSUN

Cemil Sevincek
Cemil Sevincek
  • 30.12.2018
  • 127 kez okundu

Cemil SEVİNCEK

2018’i geride bırakıp 2019’a merhaba derken;

Umutların, hayallerin yeniden yeşerdiği, kutuplaştırmanın, ötekileştirmenin olmadığı, savaşların ve terörün tamamen sıfırlandığı, hukukun üstünlüğünün sağlandığı, demokrasinin beşiği haline gelmiş bir Türkiye’de yaşayabilmek en büyük arzumuzdur.

2019’a girerken;

Barış ve huzur dolu bir Türkiye’de sefaletin ve yoksulluğun hatta çöplüklerden ekmek toplayanları görmememiz dileğiyle, işsizliğin, yolsuzluğun olmadığı bir ülke özlemiyle yeni yılı pırıl pırıl doğan bir güneş  gibi görebilmek umuduyla.

Yeni yıllar, yeni umutları da beraberinde getirsin istiyoruz. Ancak farkında olmadan ya da bazen farkına vararak, yaşamımızda yenilikleri istediğimiz halde geçmişe takılıp kalabiliyoruz. Ne için? Kim için? Yalnızca kendi hırsımıza yenik düştüğümüz için. Geri adım atmamak için. Geri adım atınca ya da özeleştiride bulunduğumuzda sanki bu bir zayıflıkmış gibi algılanıyor.

ŞAPKAMIZI ÖNÜMÜZE KOYUP ÇOK İYİ DÜŞÜNMELİYİZ

Herkesi şapkasını önüne koymaya davet ediyorum. Çünkü siz şapkanızı önünüze kendi isteğinizle koymazsanız, yaşam bir şekilde sizin önünüze koyacak hem de belki hiç hazır olmadığınız bir anda.

Yerel seçim atmosferine girerken, yine herkesin, “BU BENİM İÇİN BÜYÜK BİR FIRSATTIR” diyerek bu fırsatı iyi değerlendirebilmelidir.

Unutmayalım ki, YAŞANABİLİR, DEMOKRATİK, BARIŞ, VE HUZURLU BİR TÜRKİYE YARATMAK KENDİ ELİMİZDE.

Mutlu bir Türkiye yaratabilmek için bir tuğla da siz koyun.

Sen yoksan bir eksiğiz.

Saygılarımla

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ