Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,53

YENİ BİR SAYFA

Yelda Durdu
Yelda Durdu
  • 30.12.2018
  • 126 kez okundu

Yelda DURDU

2018 savaşlar, hastalıklar, zamlar, kadına ve hayvanlara şiddetle geçti  Olumlu ya da olumsuz yaşadıklarımız geride kaldı.  Geçmişteki kayıplarımızdan aldığımız dersler, gelecekteki kazançlarımızın temelini oluşturmalı diye düşünüyorum.   Kayıplarımızın, kazançlarımızın etkisi bizi belki bir ömür boyu etkileyecek. . Yoksa yaşamı boşa yaşıyormuşuz gibi geliyor bana.

Yeni umutlara, yeni heyecanlara, yepyeni güzelliklere merhaba demek için; daha çok sevmek ve sevilmek, daha çok umutlanmak için… Bu yeni yıl; bizim en yakın durağımız olsun hedeflerimize başlamamız adına.

Bu yıla kadar yaşamdan ne bekliyorum ya da yaşam bana ne verdi, diyenlerdenseniz; geç kalmış sayılmazsınız. Şimdi ben yaşama ne verdim demenin belki de tam zamanı! Ne garip! Sayısız insan yarından başlayarak sanki gökten zembille inecekmiş veya piyangodan çıkacakmış gibi hayatın değişmesini isteyip bekleyecek… Oysa bilmen gerek; sen kendini değiştirmeyeceksen, bunun için çalışıp çabalamayacaksan hayatın hiçbir zaman değişmeyecek. Geçmişi terk etme cesareti gösteremiyorsan, asla geçip gitmeyecek. En küçük iyilikler ve en sıradan güzellikler için bile tembeliz. “Dilin büyüsü”nden (uğursuzluk kuruntularından) bir türlü kurtulamıyoruz. Takvim yenileniyor, biz hep aynı “yer”de kalıyoruz. Kalkıp  silkinmek lazım.

Yeni yıl beyaz bir sayfa, yeni, taze bir başlangıçtır. Her güne umutla başlayabileceğiniz, her anın kıymetini bilerek hayatı ertelemeyeceğiniz bir sene.

İçimizdeki  renkli ışıkların yandığı, dostlukların, aşkların, hayallerin bu ışıklarla parladığı günler yaşatsın. En önemlisi tüm dünyaya BARIŞ yayılsın. Küçük ve büyük çekişmeler bitsin, kendinden başkasına yaşam hakkı tanımayan kısır zihinler, üretken ve kendine güvenen zihne sahip bireylere dönüşsünler. Güzel haberler alacağımız, güzel sürprizlerle karşılaşacağımız, sağlıklı, huzurlu ve hayırlı bir yıl olsun. Dün rüya yarın hayaldir… Rüyayı mutlu, hayali umutlu yapan bugündür, gönlün neyin özlemini çekiyorsa yarınlar  onu getirsin herkese.

Yeni yılla birlikte herkesin düşleri gerçek olsun. Barışın, sağlık ve huzurun, sevginin egemen olduğu bir dünyada NİCE GÜZEL YILLARA…

ESENKALIN.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ