Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,53

YANLIŞ ARAYIŞ

Cemil Sevincek
Cemil Sevincek
  • 28.11.2018
  • 162 kez okundu

CHP’nin sayın genel başkanı, henüz adayı bile yokken, “Denizli’yi alacağız” diye bir çok TV kanallarında bir çok kez söyledi.

Ancak, hani derler ye, “Bıçak kemiğe dayandı. Ya da yumurta kapıya dayandı. Ateş bacayı sardı, telaş kapladı.”

Denizli’de AKP’nin adayı  Zolan oldu. Zolan kırsalda ve varoşlarda sevilen bir isim. CHP’nin Denizli’de işi çok zorlaştı.

CHP hala bir yanlış arayış içerisinde.

Denizli’de 17 ilçe başkanı ve 4 eski il başkanı, “ Adnan Keskin ile Denizli’yi alabiliriz” derken, elbette ki bunu dolaylı olarak söylediler.

Kendilerini deşifre etmemek için önce Melike Basmacı daha sonra Kazım Arslan adını kullanan ilçe başkanları , il başkanları ve eski belediye başkanları çekine çekine, “Adnan Keskin” dediler.

“YANLIŞ OPERASYON” diyorum.

Çok garip ki, yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı  Seyit Turun, Denizli’ye gönderdiği ve saha araştırma ekibi Yozgat milletvekili Ali Keven, Adana milletvekili Ayhan Barut, Mersin milletvekili Cengiz Gökçel ile İstanbul milletvekili veparti meclisi üyesi Sibel Özdemir’e, “Ne pahasına olursa olsun Melike Basmacı’yı ikna etmeden gelmeyin” talimatı üzerine ekip, sabah kahvaltısında Melike Basmacı ile buluşur.

SONUÇ:

YANLIŞ OPERASYON

Açıkça bilmek gerekir ki, tekrar söylüyorum, “Denizli’de Osman Zolan’ın karşısında, (Yüce tanrının gücüne gitmesin ama) peygamber gibi birini bile aday koysanız çuvallarsınız.”

Çünkü Denizli gömleği, sayın Seyit Torun’un istediği talimata 10 numara büyük gelir.

Ancak ve ancak Denizli 17 ilçe başkanı, eski belediye başkanları ve 4 eski il başkanının gösterdiği adres Adnan Keskin ile alınabilir.

Aksi ise hala yanlış arayıştır ve kaybetmek için özel bir çabadır.

Öte yandan, İyi Parti ile ittifak yapmadan CHP’nin oyları ile yine Denizli’nin alınmasının mümkün olmadığını bu kentte yaşayan herkes bilir. CHP seçim kazanmak istiyorsa ittifakları yönetebilecek siyasi liderlik yapabilecek, kadrolaşmayı sağlayabilecek ve diğer 19 ilçe belediye başkan adayına adıyla örgütçülüğü ile taktiksiyenliğiyle güç verip sinerji yaratabilecek tek adaydır Adnan Keskin.

Seyit Torun’un Denizli’ye gelmeden Denizli hakkında karar vermesi, yanlış arayış içerisinde bulunması, seçimin en büyük handikaptır.

Saygılarımla

Cemil SEVİNCEK

 

 

 

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ