Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

TİRENİN AYDINLATAN YÜZÜ

TİRENİN AYDINLATAN YÜZÜ
  • 21.11.2018
  • 110 kez okundu
Reklam

Yaptığı çalışmalar ile İzmir’in Tire ilçesinde CHP’nin oylarını ikiye katlayan ve ilçenim aydınlatan yüzü olarak bilinen genç, dinamik ve çalışkanlığıyla herkesin takdirini toplayan belediye başkan aday adayı Hakan Şenoyar, “Tire’de başkanlığı ezici üstünlükle alacağız” iddiasında.

Tire Belediye Başkan aday adayı Hakan Şenoyar ile Hürbakış olarak sorulu cevaplı söyleşide bulunduk. Şenoyar, oldukça iddialı görünüyor.

  • Kısaca sizi tanıyalım mı?

“03.03.1971 Tire doğumluyum.İlk,Orta,Lise eğitimimi Tire ‘de tamamladım.A.Ü.Kütahya MYO.Elektrik bölümünü 1992 yılında, A.Ü.İktisat Fakültesi Maliye bölümünü  2009 Yılında tamamladım.Bir proje  bürosunda uzun yıllar teknik ressamlık  yaparak  proje çizdim.Daha sonra İzmir Büyükşehir belediyesi  fuar müdürlüğü Teknik müdürlükte görev yaptım.Şu anda Tire esnaflık yapmakta ,ticaret ile uğraşmaktayım, yan gelir olarak çiftçilik yapmaktayım.Evli ve bir kız bir oğlan iki çocuğum bulunmaktadır.

Aktif Siyasete 1992 Yılında CHP nin 12 Eylül 1980 sonrası kuruluşunda üye olarak, Kurucu İlçe gençlik kolları başkanı olarak girdim. 1992 den beri partide değişik kademelerde görev aldım.CHP bir yaşam biçimim oldu.ilçe kongre delegeliği,İl delegeliği,İlçe yönetim kurulu üyeliği,ilçe sekreterliği  ve CHP Tire ilçe başkanlığı gibi görevlerde bulundum .”

-Siyasi yaşamınızdan söz edebilir misiniz?

“2015 Aralıkta ilçede delege seçimi yapmadan delege belirleyen ilçe başkanına karşı  ilçe başkanlığı yarışına girdim, Büyükşehir,Tire belediyesi, Mevcut ilçe başkanı  Tayfur Çiçek ve belediyenin taşeron firmasının sahibi Şenol Sardoğan,Eski bakan Halil Çulhaoğlu,Büyükşehir meclis üyeleri,ilçe belediye meclis üyelerine karşı bir liste ile kongreye girdim ve 6 oyla seçimi kazandım,Daha sonra ilçe başkanlığımda tam demokratik,şeffaf bir delege seçimi yaptım.Tek üyesi olan dağ köylerinden Dibekçiler köyüne dahi sandık götürdüm.Daha sonra ,il başkanlığı yapmış Yücel Özen,Eski bakan Halil Çulhaoğlu,Belediye başkanı Tayfur Çiçek,Eski ilçe başkanları Hidayet Petin,Şenol Sardoğan,Mustafa Güngör,Savaş Ağan,Bugün aday adayı olan Burak Ersen,Ali Doğu,Tayfur Çiçek,Yücel Özen,büyük şehir belediye meclis üyeleri,ilçe belediye  meclis üyelerinin içinde bulunduğu bir listeye karşı ilçe kongresinde yarıştım.Daha önce siyaset yapmamış amatör bir kadro ile girdiğim bu seçimi  karşı tarafın büyükşehir ve belediye gücünü kullanmasına rağmen,delegelere nakit rüşvet teklif edilerek bir kısmına ödeme yapılmasına rağmen ,bu defa  çok farklı bir sonuçla kazanmayı başardım.310 delegenin 205 tanesinin oyunu  aldım.

2017 İzmir il kongresinde en yüksek oy  alan Kurultay delegesi  olmayı başardım.

Partide yaptığım çalışmalar oldukça etkili ve olumlu olmuştur.2007 yılında Cumhuriyet tarihinde toplam 290 oy aldığımız sağ seçmeni olan dağ köylerinde ,İlçe sekreteri  olarak adam adama çalışmalarımızla oyumuzu 290 dan 4800 ‘e çıkartılmasına büyük katkı koydum.

Partimize çok sayıda üye kazandırarak sağ kriterli ilçemizde 2007 den sonra  CHP seçmenli ve ağırlıklı bir yapı oluşmasına katkı verdim.Sandık güvenliğiyle ilgili parti içerisinde profesyonel  sandık kurulu üyelikleri  çalışmam hayata geçti.Daha sonraki yıllarda ve bugün ilçemiz tam bir profesyonel ve bölgede dağlık ve olumsuz coğrafya olmasına rağmen en hızlı ıslak imzalı sandık sonuç tutanaklarını eksiksiz alan ilçelerden olduk.”

-Partide size özel görevler verildi mi?

“2015 yılında Genel başkanımız sayın kemal  Kılıçdaroğlu’nun  bilgisi ve O günkü  genel  başkan yardımcımız Bülent TEZCAN’ ın  görevlendirmesiyle   O günkü cumhurbaşkanı  adayımız Ekmeleddin   İhsanoğlu’ nun  İstanbul  Levent’te bulunan seçim ofisinde Türkiye sandık güvenliğinden sorumlu koordinatörlük görevini yaparak Türkiye’nin tüm sandıklarına ulaştım ve bu alanda sandıklara sahip çıkılması için çalışma yaptım.

Partimizin bugün itibari ile üye sayısının en az yüzde 75 ini partiye kazandırdım. İlçemizde Parti vizyonunu  ve vitrinini genişlettim. Partiye siyasetten beslenenlerin egemenliğini kırıp,hayatı boyunca partinin kapısından girmemiş  ve uğramamış ev hanımlarına ve vatandaşlara partiye kapılarını açarak,Tire siyasetine yeni bir soluk getirdim.”

-Referandum çalışmanız oldu mu?

“2017 Referandumun da  tüm  hayır  bileşenlerini  buluşturmayı ve birlikte çalışmayı sağladım. Bu süreçte belediyemiz CHP’ li olmasına rağmen tek bir yardım yada destek alamadan bunu başardık.

Köylerde ve İlçe içerisinde yaptığımız  referandum çalışmalarıyla sağ seçmenli İlçemizde büyük bir Hayır oyu çıkartarak,1 Kasım seçimlerine göre en  yüksek oy artışı sağlayan ilçe olduk. Bu incelenmesi gereken bir konuydu.”

-Üye kayıt çalışmalarınız oldu mu?

“Partimize hayatı boyunca hiç girmemiş üye sayımızın yarısından fazla insanı partimize üye yaparak etkinliklere katılım sayılarında ciddi bir değişim ve artış yaşadık. Aktif üye portföyünü genişlettim.

İlçe başkanlığımda faaliyet raporumdan da anlaşıldığı gibi ilçe yönetimim ve ben bir günümüzü dahi boşa geçirmeyip  partim olarak , ilçemize kendimizi kabul ettirdik.

Bu süreçte  ayrı partilerden üç dönem belediye başkanlığı yapan , belediye başkanımızın  kırsalda ve kent merkezinde halktan gelen tepkileri  gördük,Bu anket yada bir araştırmayla apaçık görülecektir.Bura da aday belirlenme sürecinde önseçim yada önseçim ve kongre delegeleriyle yapılacak olan eğilim yoklamasından tutun ankete kadar kendime güveniyorum.Girdiğim her seçimde  kazandığım gibi Bu seçimi alacağımdan eminim.Partimizin bayrağını altı ok rozetiyle birlikte en yükseğe çıkaracağım.

Tirenin 65 bin 553 seçmeni vardır bu seçmenlerin 20.000 civarı köylerde (kırsalda) geri  kalan 46.000 civarı oylarında  25 bin civarı köy kökenli ve kent merkezinde oy kullandığı unutulmamalıdır. Burada tüm aday adayları içerisinden Peşrefli, kirelli,dereli,Yenişehir, çobanköy, hisarlık,çeriközü, gökçen, sarılar,kırtepe, çiniyeri köyü olmak üzere 11 köy ile akrabalık ilişkilerinde olan ve hatta Tirenin yerlisi  olan aday adayı ben olmamda ayrıca kırsal ve sağ köylerde müthiş bir oy almamızı sağlayacaktır.

Uzun zamandan beri siyaset yapmam ve örgütçülük de ilçe örgütümüzün en başarılı ismi olmamda bu seçimde CHP’yi daha da şanslı ve mutlak zaferle  sonuçlanacak bir başarıyı getirecektir. Zaten aday adaylığı açıklamam da bile 6 saat  çalışmayla 3000  kişinin katılımını sağlayarak açıklama yapmam ve katılan herkesle diyalogum  sosyal medyadan da görülmektedir.bugün 2000 civarı olan CHP Tire üye  sayısının 1650 civarındaki üyelerinde partiye uzun yıllar yapılan çalışmalarım sonucunda kazandırılması da  örgütçülüğümü gözler önüne sermektedir.Bütün bunların seçim kazanma da etkin olacağını düşünüyorum.

1992 Yılından sonra başlayan aktif siyasi hayatımda,temiz,dürüst,ahlaklı,üretken ve parti  bilinciyle,liyakate dayalı ve hesap verebilir anlayışı benimsedim.Genel başkanımızın dediği gibi kişisel istikbal peşinde koşmadım ve koşmayacağım.emek en yüce değerdir diyerek halkımın taleplerine karşılıksı  vererek ,Siyasi  tecrübem ve ,İlçemizin 65 bin 553 seçmeni birebir tanımam,Örgüt  üyelerimin tamamına hakim ve özelliklerini tanımam  seçim stratejisi oluşturmakta işe yarayacak olması ,benim en büyük ışığım olmuş ve olacaktır.

CHP’nin yerel iktidarında ilçemizde seçim kazanarak Parti çatısı altındaki  başarılarımın devamını sağlamak için Belediye başkan aday adayı olarak Yola çıkmış bulunmaktayım.”

Etiketler:

Reklam
İLK İBB MECLİS TOPLANTISI
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, EKREM İMAMOĞLU BAŞKANLIĞINDAKİ İLK İBB MECLİS TOPLANTISI’NA KATILDI Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Ekrem İmamoğlu Başkanlığındaki ilk...
23 NİSAN COŞKUSU TÜM KARTAL’I SARDI
Kartal Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 99. kuruluş yıl dönümünü ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan...
KARTALLI MİNİKLER DÜŞLERİNİ RESİM İLE ANLATTI
Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü’ne bağlı kreşlerde eğitim gören 6 yaş grubu öğrencilerin hazırladığı “Düşlere Yolculuk” adlı resim sergisi, ziyarete açıldı....
TGF: 23 NİSAN MİLLİ BİRLİĞİMİZİN NİŞANESİDİR
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, demokrasilerde meclislerin önemine dikkat çekerek, ulusal egemenliğe dayalı yönetim biçiminin, medeni dünyanın vazgeçilmez...
23 NiİSAN URLA’DA ÇOŞKUYLA KUTLANDI
23 Nisan Urla’da coşkuyla kutlandı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Urla Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törenle coşkuyla kutlandı. 23...
KUŞADASI’NDA ÇİFTE KUTLAMA
Kuşadası Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması ile T.C. ibaresinin belediye hizmet binasında yeniden yer almasını aynı...
BAŞKAN YÜKSEL PROTESTOYA KATILDI
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK İÇİN DÜZENLENEN PROTESTOYA KATILDI Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Cumhuriyet Halk Partisi...
23 NİSAN’DA ÇOCUKLAR BAŞKAN OLDU
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Belediye Başkanı çocuklar oldu. Menteşe’de Başkanlık koltuğuna oturan çocukların ilk istekleri yeşil alanların...
“MİLLİ İRADENİN LİNÇ EDİLMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”
HP Denizli Milletvekili Kazım ARSLAN:“MİLLİ İRADENİN LİNÇ EDİLMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ” Gazi Meclis, onurla ve gururla kutlanması gereken milli iradenin...
ÇİÇEK MAKAM KOLTUĞUNDA
BAŞKAN ÖRKİ MAKAMI, ÇOCUK BAYRAMINDA ÇİÇEK’E DEVRETTİ Pamukkale Belediyesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle tören düzenlendi. Başkan...
KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK ZİYARETİ
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK ZİYARETİ Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel; Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Beşiktaş...
ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI
Menteşe Belediyesi’nin Muğla Çevre Geliştirme Derneği ile 5’incisini düzenlediği okullar arası ödüllü atık pil toplama yarışması 30 Nisan 2019 Salı...
KARTAL’DA 23 NİSAN ÇOŞKUSU
KARTALLI ÇOCUKLAR 23 NİSAN COŞKUSUNU DOYASIYA YAŞAYACAK Türkiye’nin en fazla kreşine sahip olan Kartal Belediyesi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal...
MEYDAN ÇOCUKLARIN
Marmaris Belediyesi’nin çocuklar için düzenlediği 23 Nisan kutlamaları 20 Nisan Cumartesi günü başladı. 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nın ev sahipliği yaptığı...
BAYRAMIN TADI BURUNUCU’NDA ÇIKAR
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Marmaris’te bir çok etkinlikle kutlanacak. Çocukların neşeyle zaman geçirecekleri adreslerden biri de Burunucu...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ