Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 6,07 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,80

TARAFSIZ GAZETECİLİK Mİ? NEREDE?

Hür Bakış
Hür Bakış
  • 17.08.2017
  • 65 kez okundu

Cemil SEVİNCEK

Sevgili dostlar bir süredir yayından uzaktaydık. Solcu geçinen ak yalaka yayın organları dahil sanırım bir süredir meydanı boş bulup ak ak at koşturdular.

Ne ilginçtir ki, Pamukkale Halk Eğitim Müdürlüğü ile ilgili bir haber yazdım ve çok büyük devrimci geçinen Ak yalaka gazeteciler bile bu haberimiizi yayımlamaktan kaçındı.

35 yıllık mesleğimde hep ezilen, haklıdan ve sömürülenden yana tavır alarak haberciliğmi sürdürdüm. Korkmadık, yılmadık, dik durduk, batsakta bir öldük bin dirildik.

Denizli Gazeteciler Cemaatinda bir seçim yapıldı ve sevinmiştim. Artık Gazeteciler Cemiyeti yeniden geriye geldi diye. Ama hiç de umduğum gibi çıkmadı. Garsonu, manavı hala burada üyeliğini sürdürdüğü gibi ağlanacak halimize gülerek basın bayramını kutlayan Denizli Gazeteciler Cemaati Denizli Büyükşehir Beladiyesinin verdiği kutlamada yer aldı.

Oysa, haberin ve habercinin kelepçeli olduğu ülkemizde bir çok basın emekçisi de tutuklu.

Rahatça haberlerin yapılamadığı böyle ülkede basın bayramı nasıl kutlanabilir? Merak ediyor ve Denizli Gazeteciler Cemaati başkanına soruyorum?

Bu arada aklıma takılan yüzlerce soru var ama hangisini soracağımı şaşırıyorum. Sormakla da bitmez zaten.

Evet biz sol bir yayın organıyız. Hangi yayın organı yetkilisine sorarsanız sorun alacağınız yanıt bellidir.

“Biz özgür haberciyiz. Tarafsız yayın yaparız.”

Çok gördük. Hangi semt pazarında satılıyor o tarafsız yayıncılık?

Evet biz tarafız. Sosyalistiz.

Ama başkaları gibi AKP-ML ya da Ak-Sol değiliz.

Fetö’ye küfrettiğim dönemlerde bana saldıran AKAPE’lilere soruyorum şimdi bir anda nasıl oldu da Atatürkçü oluverdiniz?

Biz dinimizi Fetö gibi beyin özürlülerden ve buna benzer zır cahil şeyhlerden şıhlardan öğrenecek değiliz. Dinimizi öğreten tek bir kitap var o da Kur’an-ı Kerim’dir.

Ne AKP ne de bazı din uleması geçinenler bize dinimizi öğretmez.

AKP iktidarında, helal kesim, helal üretim, helal imalat, helal tecavüz, bir kereden bir şey olmaz, helal cinayetler ve nice helalleri öğrendik.

Daha da önemlisi tek merkezli helal yalan habercilik.

Daha da öğreneceğimizden başka….

Askerlerimizin başına çuval geçirme, teröristleri davul zurna ile karşılama, terörist başı ile masaya oturarak anlaşma görüşmeleri, Mavi Marmara’nın bile bile ölüme gönderilmesi, adaların Yunanistan’a verilmesi…

Daha niceleri…

Sayabileceğimiz yüzlerce konu var ama kimseden çıt çıkmıyor. Tek merkezli helal yalan haber yapan Ak yalaka medya ne iş yapar? Niye ele alınması gereken konuları ele almıyor?

Ülke orta çağ karanlığına çekilmiş hala bizlere Lale Devrini gösteriyorlar.

HÜRBAKIŞ TÜRKİYE’NİN SOL GAZETESİ

olarak tarafız.

Haksızlıklara, yolsuzluklara, sömürüye, ezene, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, hırsızlığa, tecavüzlere, insan hak ve özgürlüklerini hiçe sayanlara, çocuklara çocukluklarını yaşatmayanlara, sokak dostlarımız hayvanlara eziyet edenlere, kendini hukukun üstünde görenlere, Atatürk ve Cumhuriyet’i hiçe sayanlara, emek düşmanlarına karşı, demokrasiden yana ve TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE için tarafız.

Saygılarımla

 

 

 

 

 

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ