Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,64 / Satış: 5,66
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,41

SÖZEN’E OYMAPINAR’DA BÜYÜK İLGİ

SÖZEN’E  OYMAPINAR’DA BÜYÜK İLGİ
  • 27.02.2019
  • 63 kez okundu
Reklam

Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İyi Parti Milletvekili Tuğba Vural Çokal, İyi Parti ilçe Başkanı Hatice Avcı, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, İyi Parti ve CHP Gençlik Kolları, Kadın Kolları, seçim komitesi ve belediye meclis üyesi adayları ile gittiği Oymapınar’da halkla buluştu. Oymapınar’da sıcak bir şekilde karşılanan Başkan Sözen, mahalle halkının sorularını dinledi, çözüm önerilerini hep birlikte tartıştı.

İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı açılış konuşmasında, “Atatürk geleceğinin bir kızı olarak geleceğimiz için siyasete girdim. Millet İttifakı Belediye Başkan Adayımız Şükrü Sözen ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Muhittin Böcek’tir. Oymapınar’ın kızı olarak akrabalarımızdan, dostlarımızdan destek bekliyoruz. Bu süreçte hep beraber olacağımıza inancımız sonsuzdur” dedi.  CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar ise, “Halkın Belediyeciliği kazansın. 31 Mart’ta Türkiye, Manavgat bahar olsun. Desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

ASIM BOZKURT’TAN OYMAPINAR SİTEMİ

CHP 27. Dönem Antalya Milletvekili adayı ve CHP Seçim Komitesi üyesi Asım Bozkurt, Oymapınar Barajı’nın Akseki’ye verilmesi ile ilgili sitemli konuşması büyük dikkat çekti. Asım Bozkurt iki konuya değinmek istediğini belirterek, Beka meselesini ve Oymapınar Barajı’nın Akseki’ye verilmesi konularını içlerine sindiremediğini söyledi. Bozkurt şunları söyledi.; “TV’lerde dinledikçe tüylerim diken diken oluyor. Beka varlık-yokluk meselesidir. Var olanın yok olması meselesidir. Bir yerel seçimin üst düzeyde sunulması konunun bu kadar sulandırılıp hafife alınması tarihte ilk defa yaşanıyor. Şükrü Sözen veya Hasan Öz arkadaşımızın seçilmesi bu ülkede Manavgat’ın var olma yok olma mücadelesi midir? Konu bu kadar sulandırılır mı? Belediye Başkanıma öncelikle teşekkür ediyorum. Oymapınar’da ciddi projeleri olduğunu biliyorum. Oymapınar’ımıza yaptıkları için teşekkür ediyorum. Burada doğup, büyüdüğüm bir yer. Bütün Oymapınar ve Manavgat halkı samimiyetimi bilir. Bütün köylerde Oymapınar baraj konusunu anlatıyor. Belediye Başkanıma bir defa daha teşekkür ediyorum. Oymapınar’da nefes alınan, piknik yapılan yer vardı. Oymapınar halkına yasakladılar. Bunu sindiremiyorum. Şiddetle kınıyorum. Gelenlere bunun hesabını sorun. Oymapınar barajı yapılırken yok pahasına tarlalarımız çerez parasına gitti. Ben onunla hiçbir şey yapamadım. Oymapınar Barajı’nda şehit verdik. Sakat kalanlarımız oldu. Oymapınarlı bedel ödedi, canıyla, malıyla ödedi. Lanet olsun. İsmi de sizin olsun. Baraj başkasının olmuş. Aksekilileri severim. Ama 80 km ötede baraj Akseki’ye verildi. Bunu ihaneti yapana lanet olsun. Buraya gelen aday arkadaşlara söyleyin. İsmi de sizin olsun. Akseki Barajı diye ismini de değiştirin. Biraz onurlu olun. Silkelensinler, kendilerine gelsinler. Bunları söyleyin. Bunu dile getirmezsem burada hiçbir konuşma yapmayacaktım. Sağ olun var olun”

VEKİL ÇOKAL, “BEKA SEÇİMİ DEĞİL BELEDİYE SEÇİMİ”

İYİ Parti Milletvekili Tuğba Vural Çokal ise, milletin en büyük derdinin ekonomi olduğunu belirterek, 16 yıldır iktidarı yönetenlere, “Belediye seçimlerinde ülkemizin bekasını oylamıyoruz. İl ve ilçelerimizi yönetecek belediye başkanlarını seçeceğiz. Milletin derdi, hayat pahalığı, işsizlik, çocuklarının geleceği. Bundan en çok etkilenen, çiftçimiz, köylümüz, üretenlerimiz oldu. Artan maliyetler, hayat pahalılığı, girdi fiyatları, fidan, gübre, mazot fiyat artışı çiftçimizi zorda bıraktı. Sel felaketi yaşandığında ranta dayalı plansız kentleşmenin bir doğa olayını nasıl bir afete dönüştürdüğünü gördük. Ortalama 750 dönüme yakın sera, bahçe hasar gördü. Oradaki çiftçiler nöbet tuttu sabaha kadar. Umudu olan ürünlerini kaybettiklerinde gözlerindeki üzüntüyü gördüm. Biz boşuna demiyoruz. Antalya hapşırırsa Türkiye nezle olur. Tüm Türkiye etkilendi. Artık vatandaş markete pazara gidemez oldu. Çözüm olarak ne yapıldı. Devlet şeker mi, kağıt mı satar diyenler fabrikaları sattı. Şimdi arabalarda meyve sebze satmaya başladı. Marketçiyi, pazarcıyı terörist ilan ettiler. İktidar maalesef ki, kendi pazarcısıyla, hal esnafıyla rekabet etmeye başladı. Millet ittifakı olarak Manavgat Belediye başkanımıza güveniyoruz. İyi bir seçim olmasını diliyor, desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

SÖZEN, “TOPLUM AĞIR ŞARTLAR ALTINDA”

Başkan Şükrü Sözen ise konuşmasına 2009 yılında vefat eden Oymapınar Belediye Başkanı Mehmet Bozkurt’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Oymapınar Mahallesi’ndeki sıcak karşılama için vatandaşlara teşekkür eden Başkan Şükrü Sözen, yerel yöneticini toplumun sıkıntılarına çözüm getirmek olduğunu söyledi. Toplumun tarihi ekonomik kriz yaşadığını belirten Başkan Şükrü Sözen, insanların ağır koşullar altında ezildiklerini söyledi. Esnafın, işçinin, emeklinin borç batağı içinde olduğunu belirten Başkan Sözen, çocukların geleceğinin bu şartlar altında tehlikede olduğunu dile getirdi. Sözen, “Toplumun yüzü gülecek” demeyle bazı şeyler olmuyor. Toplumu hissetmek, sıkıntılarını bilmek lazım” dedi.

SİYASET SÖZ VERME SANATIDIR

Kente karşı sorumluluk hissettiklerini belirten Başkan Sözen, topluma hizmet etmenin ibadet olduğunu dile getirdi. 2104 yılında taahhüt ettiklerinin daha fazla projeyi halkın desteği ve paylaşımı ile neticeye götürdüklerini anlatan Başkan Sözen, bu gün Manavgat’ta gençlik merkezleri, kültür merkezleri, kent meydanları, otoparklar, ırmak kenarı düzenlemeleri, huzur evleri, kız-erkek öğrenci yurtları, kreşler, belediye hizmet binaları, eğitim merkezleri hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Sözen, siyasetin söz verme ve sözünü tutma sanatı olduğunu anlattı. 106 mahallesi bulunan Manavgat’ın çok büyük olduğunu belirten Başkan Sözen, böylesine bir kente hizmet etmenin büyük sorumluluk olduğunu söyledi. Sözen, “Belediyecilik, sürekli düşünmek, hayal etmek, üretmek gerekli. Ufkunuz olması gerek, kendinizi yetiştirmeniz gerek. Ben bunu yaptım. Herkes ben yönetirim diyen. Manavgat’ın kaybedecek zamanı yok. Ben bu toplumun önünde sınav verdim” dedi.

PROJELERİNİ BİLE BAŞKASI AÇIKLIYOR

Başkan Sözen, “Esnafın çiftçinin sanayicinin yüzü gülecek deniyor. Herhalde Manavgat Belediye Başkanlığına değil, sanayi ticaret bakanlığına, tarım bakanlığına soyunuyor arkadaş. Manavgat için neler yapacaksın onu söyle. Son derece üzüldüm. Bu toplum genç, heyecanlı sorumluluk alabilecek insanları yetiştirmek zorunda. Bu topluma saygı göstererek yola çıkmanız lazım. Saygı göstermenin kriteri, görevle ilgili düşünmek proje üretmektir. Dün proje toplantısı yapıldı Manavgat’la ilgili. Manavgat projelerini Menderes Türel Başkan açıkladı. Çıkıp Manavgat’ta belediye başkanlığı yapacak arkadaşım kendisi açıklamadı projeleri. Bu toplumla ilgili ne düşünüyorsan dilin döndüğü kadar neyse hayallerini çıkıp anlatacaksın. Ben neyi gördüm. Sen bu toplumda gerçek anlamda sorumluluk alamayacaksın. Gerçek anlamda tavırlı olamayacaksın. Projelerini bile çıkıp başkası açıklıyorsa siz düşünün” dedi.

SİYASETTE SEVİYE İYİCE DÜŞTÜ

Sözen, siyasette seviyenin düştüğünü de belirterek, “Bir şeyi özler hale geldik. İki yerel seçim süreci yaşadım. İkisi de son derece seviyeli geçti. İbrahim Kendiroğlu dostumuzla, arkadaşımla onurlu seviyeli bir seçim geçirdim. Adem Uslu arkadaşımla onurlu seviyeli siyaset adabını ön planda tutarak, usluplerimizi koruyarak birbirimizi incitmeyen bir seçim yaşadık.  Ben sayın Recep Barut’la, Raşit Enhoş’la son derece seviyeli bir seçim süreci yaşadık. Birbirimizi kırmadan rencide etmeden bürokratik dili aşmadan, birbirimize kara atmadan seçim süreçleri yaşadık. Ama maalesef bu gün seviye çıta ağır ağır düşmeye başladı. O seçim sürelerini özlediğimi söylüyorum” dedi.  

SABAH GAZETESİ ve BİR YEREL GAZETE

Sözen, gazeteler aracılığı ile yaptırılan haberlerle ilgili olarak da, “Gazeteler aracılığı ile haber yaptırıyorlar. Dikkate bile almıyorum. İyi Parti’yle ve partimle son derece uyum içindeyim. Koskoca Sabah Gazetesi işi gücü bırakmış, Şükrü Sözen’le uğraşıyor. Ulusal bir gazete. Her hafta manşet atıyor. Demek ki iyi yoldayız. İşi gücü bıraktılar Manavgat’ta bir gazeteyle ve ulusal bir gazeteyle bizimle uğraşıyorlar. Bize vuruyorlar. Bunlar hiçbir zaman bizim yolumuzdan dönmemize gerekçe değil. Hep zorluklarla mücadele ettim. Allaha binlerce şükür toplumun duası ile bunları hep aştım. Bu gün 4.5 milyon gencimiz işsiz demek beni gazeteye çıkaracaksa 50 kere beni gazeteye çıkarsın. 6.5 milyon göçmeni bu insanlardan kestiklerinizle besliyorsunuz demek beni bu gazeteye çıkaracaksa milyon kere çıkarsınlar. Bu gün toplumun önüne çıkıp Manavgat’ı iktidar belediyeciliği ile buluşturalım diyorlar. Büyükşehir sizde, ulusalda yetki selahiyet elinizde. Bu topluma bunca zaman niye hizmet etmediniz. Bu halkı ikna edemezsiniz” dedi.

Reklam
GÜZELÇAMLI ÖMER GÜNEL’İ BAĞRINA BASTI
CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel seçim çalışmaları kapsamındaki üçüncü mitingini Güzelçamlı Mahallesi’nde yaptı. Pankartlar ve dövizlerle miting alanına...
İZMİR E-İHRACAT ZİRVESİNE AKIN ETTİ
Hayatımız dijitalleştikçe ticarette dijitale kayıyor. İşletmeler online ortamda açılıyor ve kısa sürede büyük gelişim gösteriyor. E-ticaretin dünya genelinde 2019 yılında...
HİÇ KİMSENİN ÖYKÜSÜ
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Mart ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında İstanbul Tiyatro Kumpanyası oyuncuları tarafından hazırlanan, “Hiç...
ÇÖZÜM DERMAN BELEDİYECİLİĞİNDE
CHP’Lİ  AHMET AKIN KÖRFEZ’DE MİLLET İTTİFAKI ADAYLARINA OY İSTEDİ: –       KÖRFEZ’DE, BALIKESİR’DE VE TÜRKİYE’DE MART’IN SONU BAHAR OLACAK –       ÇÖZÜM DERMAN BELEDİYECİLİĞİNDE...
MASAL MÜZESİ EKREM ATAER SÖYLEŞİSİ
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde ve duayen kültür ve sanat adamı Sunay Akın’ın koordinasyonunda Kartal’a kazandırılarak her...
GÜNEL KAYSERİLİLER DERNEĞİNDE
BİRBİRİMİZE KARŞI DÜRÜST OLACAĞIZ CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ile seçim çalışmaları kapsamında...
DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ
2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük...
2000 KEMERLİ AKVARYUMU GEZDİ
Kemer Belediyesi’nin 16-24 Mart tarihleri arasında düzenlediği Antalya Akvaryum gezilerine katılan 2000 Kemerli; hem eğlendi, hem de su altı dünyasını...
MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ
Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, “Büyük Halk Buluşmaları”na Dalaman’ın ardından Marmaris’te devam etti. Kocadon, kentte yaşayan...
PAMUKKALE BELEDİYESPOR 3. LİG’DE
Mavi-beyazlı takım sezonu 20 puanla üçüncü sırada tamamlayıp üst lige çıktı PAMUKKALE BELEDİYESPOR 3. LİG’DE Denizli’yi Tekerlekli Sandalye Basketbol Mehmet...
Amerikan köpekleri
Ağlatıyor bebeği, şişiriyor göbeği. Bol bol yemiş kepeği Amerikan köpeği. “Eeeeeyyyyyy Amerika!.” Diye böğürüp ardından da Amerkanın kıçını yalayana ne...
HONAZ’DA HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ
Gittiği her yerde başkan gibi karşılanan Honaz Millet İttifakının Adayı Yüksel Kepenek, “Biz, parti, düşünce, ayrımı yapmaksızın Honaz”da herkesi kucaklayacağız....
CENNET PEZEVENKLERİ
Cemil SEVİNCEK Hırsızlık bunlarda. Soygunculuk bunlarda. Yolsuzluk bunlarda. Yalancılık diz boyu. Fetöcülük bunlarda. AKPKK’lılık bunlarda. Ulan donunuzu çalsalar BAY KEMAL...
CHP KUŞADASI MİTİNGİNE MEYDAN YETMEDİ
CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel seçim çalışmaları kapsamındaki ikinci mitingini Hacıfeyzullah Mahallesi’nde yaptı. Mitinge yoğun ilgi gösteren Kuşadalılara...
TÜRK ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI İNGİLİZ SOFRALARINI SÜSLEYECEK
Türk zeytin ve zeytinyağı İngiliz sofralarını süsleyecek. Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımı amacıyla Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği 17-20...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ