Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

REKTÖR MİSALDE MASAL ANLATMA!

Hür Bakış
Hür Bakış
  • 19.12.2017
  • 212 kez okundu

Rektör Bağ, künyesinde ADU/PAU Rektör Danışmanı, iş adamı, sivil toplum hareketi Aydın İl Başkanı (hangi sivil bilemedik) yazan Misal haber genel yayın yönetmeni Hüseyin Aslan’ın internet gazetesindeki tek kale yanlı röportajında yanıltma yalan bilgilere yer vermiş.

Sorduk soruşturduk, Teknokentle ilgili şunları öğrendik. Meğer Teknokentte sanayi odasının borcu Rektör Bağ’ın söylediği gibi yüzde 5 değil, yüzde 2 buçukmuş, genel müdür kendisi gitmemiş, istifa ettirmişler, Oda başkanlarının imza sirkülerinin süreleri bitmiş, genel kurul yapılıp yeniden imza yetkisi ve yönetim kurulu oluşacakmış. Genel müdür istifa ettirildiği için, adamlar, genel kurul ertelenmiş ve yönetim oluşturulamadığından imza atamamışlar. Bütçe bilgileri başlı başına yanlışmış. Teknokentteki firmalara baskılar yapılarak kiralar toplanmaktaymış, kiralara farklı oranlarda zam yapıldığından, firmalar isyandaymış.

Bütün bunlar doğru mu?

Yine rektör Türkiya ak merkez 2018 tuzaklar isimli sitede kendisine eleştirenlere, “FETÖ, PKK, MASON, CHP, HDP çeteleri” dediğiniz doğru mu?

Sayın rektör sana 19 sorum var.

Eğer soruları yanıtlarsan, “Rektörden tokat gibi cevap” diye bir hafta yayınlayacağım.

SORU 1- Fetö dosyalarında kin ve garezle işlem, kayırma kollama yaptın mı?

SORU 2- Göreve bizzat kendin getirdiğin akademik idari personeli niye tasfiye ettin? adamlar bir şeylere takoz mu koydu?

SORU 3- “Fetö’den hakkında işlem yaparım” tehdidiyle görevinden istifa ettirdiğin personel var mı?

SORU 4- Genel Sekreterine raporlu iken derste gösterip, ders ücreti, yöneticilik yaptırıp döner sermayeden  ödedin mi?

SORU 5- Eşinin okuluna kanunsuz ödeme yaptırdın mı?

SORU 6- Teröristlerin bastığı yemekhanede ne değişti de 6 ay içinde iki farklı rakam üzerinden ihaleye çıkıldı?

SORU 7- Özel berberini, eşini, anasını işe aldın mı? Bizdeki belgelere göre 6 kişi birinci dereceden akraban, 27 kişi eş- dost

SORU 8- Cumhurbaşkanına sosyal paylaşım sitelerinden hakaret edenlere, Fetö’cü subayları darbeye çağıranlara yanında bol dönerli idari görevler verdin mi?

SORU 9- Akademik kariyer fırsatçılığı için makale yazılacak uluslararası bir dergi kurup Yök’ü kandırdın mı? FETÖ ile bu derginin bağlantısı var mı?

SORU 10- Danışmanlarından Banka Asya’da hesabı olan, fetö’cülerle dersane işleri yapan, eşiyle toplantılara katılan var mı?

SORU 11- Popüler Cin Danışmanına ala vere dala vereli kıyak yüksek lisans yaptırdığın, teknokentten ballı maaş ödediğin, arabasının deposunu bile buradan doldurduğun söyleniyor, doğru mu?

SORU 12- Halil IŞIKHAN ile ilişkin nedir?

SORU 13- Özel kalemindeki DESKİ’den transfer, marifeti pek malum özel kalemine devlet bütçesinden ‘NEY’ler aldığın söyleniyor, doğru mu? Üflüyor mu?

SORU 14- İsrailli kadın ROCHE kim? Nasıl bir ilişkiniz var? Masonlarla nasıl bir ilişkin var?

SORU 15- Hakkınızda sosyal medyada gerçek akademisyen imzalı yazıda sizin kripto Fetö/PDY mensubu olduğunuzu yazıyor, ne diyorsunuz?

SORU 16- İktisadi işletmeleri hangi MAHİR ellere teslim ettin?

SORU 17- “Şaibeli” diyerek kötülediğiniz PAÜ BİLİM derneğinden, göreve geldikten sonra ödeme yaptırdınız mı?  Şaibeli olma süreci nasıl başladı?

SORU 18- Bir diğer sözde şaibeli PAÜ Yüzme Kulübünün şaibeli gelirlerini nereye aktarıyorsunuz?

SORU 19- Neredeyse nefes aldı diye soruşturma açmadığınız yolunuza takoz koymayan personel kalmadı diye duyuyoruz. Aylardır İlimiz ve Ülke gündemini meşgul eden yukarıdaki iddialarla ilgili soruşturma açtınız mı?

Valla daha bitmek bilmeyen sorular var Rektör. Şimdi elinizi cüzdanınıza değil, vicdanınıza koyup hele şu soruları cevaplayın. Ey millettim… şimdi size sorarım. Bu sorduğum sorular sadece çok küçük bir sorucuklar olduğu halde şimdi bunu yazan biz mi suçluyuz? yoksa bunlar mı? Gayri cevap versinler de o zaman siz karar verin.

Saygılarımla

Cemil SEVİNCEK

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ