Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,81 / Satış: 5,83
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

PAMUKKALE’DE 2018 PROJELER YILI OLDU

PAMUKKALE’DE 2018 PROJELER YILI OLDU
  • 28.12.2018
  • 162 kez okundu
Reklam

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2018 yılı Pamukkale Belediyesi’nin bir çok projesini hayata geçirdiği bir yıl oldu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kurulduğu günden bu yana olduğu gibi 2018 yılında da Pamukkale’ yi daha güzel hale getirmek için çalıştıklarını ifade ederek, “2018 yılı sadece ilçemizin değil bölgemizin geleceğine yatırım yaptığımız, projelerimizi hizmete aldığımız bir yıl oldu” dedi.

Pamukkale Belediyesi, 2014 yılında Denizli’nin büyükşehir olmasıyla kuruldu. 2017 rakamlarına göre 343 bin 290 kişinin yaşadığı Pamukkale, ülke genelindeki 27 ilden daha fazla nüfusa sahip. 2014 yılı Mart ayında Pamukkale Belediyesi’nin başkanlığına seçilen Hüseyin Gürlesin, ilk günden itibaren “Daha yaşanabilir Pamukkale” için çalışmalar yaptı. 2015-2016 ve 2017 yıllarında bir çok önemli çalışmayı başarıyla yapan Pamukkale Belediyesi, bu başarılı çalışmalarına 2018 yılında da devam etti. Doğumdan ölüme kadar vatandaşların her zaman yanında olan Pamukkale Belediyesi, bir çok ilki 2018 yılı içinde yaşattı.

VATANDAŞIN GÖNLÜNE DOKUNDU

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 2018 yılının ilk günlerindeki açıklamasında “2018 yılı vizyon projelerimizin hayata geçirilerek halkımızın kullanımına sunulacağı bir yıl olacak” demişti. Başkan Gürlesin, dev projelerin yapımını planlanandan daha kısa sürede bitirip halkın hizmetine sundu ve Pamukkaleli vatandaşların gönüllerine dokunmayı başardı. “İlk günden itibaren tek hedefimiz daha güzel bir Pamukkale idi” diyen Başkan Gürlesin, “Her zaman daha da güzel, daha da yaşanabilir, daha da mutlu, huzurlu vatandaş, daha da örnek bir Pamukkale için çalıştık. Biz halkımızın bizlere güvenerek verdiği görevin 4. yılında yaşamın dört bir yanında idik. Bundan sonra da hedefimiz aynı” dedi.

SAĞLIKTA ÖRNEK PROJELER HİZMETE GİRDİ

Pamukkale Belediyesi’nin sağlık konusunda önemli projeleri 2018 yılı içinde hayata geçti. Arsası büyükşehir belediyesi tarafından sağlanan ve yapımı Pamukkale Belediyesi tarafından 21 milyon liralık bütçe ile gerçekleşen Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği, planlanandan 3 ay erken tamamlanarak Haziran ayında hizmete sunuldu. Türkiye’ye örnek olan bir şekilde bir ilçe belediyesi tarafından yapılarak Sağlık Bakanlığı’na devredilen Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği, günde 2 bin kişiye poliklinik vererek, sağlık konusunda önemli bir yatırım oldu. Toplam 2.7 milyon lira harcanarak yapılan Cumhuriyet Mahallesi ile birlikte turizm bölgesindeki Karahayıt’ta 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi tamamlanarak  hizmete sunuldu. Yine sağlık konusunda yapılan bir başka çalışma da Çamlık Forum alışveriş merkezi önüne sabit Pamukkale Belediyesi Kan Alma Birimi kurulması  oldu. Bu proje de sabit, şeffaf olarak Türkiye’de ilk defa  gerçekleşecek. Birim 2019 yılında hizmete girecek. Pamukkale Belediyesi, 2018 yılında üst yapı konusunda önemli çalışmalar yaptı. Altyapı çalışmaları büyükşehir belediyesi tarafından yapılan mahalleler Deliktaş, İncilipınar, Fatih ve Cumhuriyet’te toplam 85 milyon liralık üst yapı ile daha da güzelleşti. Ekipler halkın mağduriyetini ne aza indirmek amacıyla çalışmaları kısa sürede tamamlayarak halkın hizmetine sunmayı şiar edindi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yılın ilk ayında temelini attıkları dev iki proje ile yine adından övgüyle söz ettirmeye devam etti. Bağbaşı Mahallesi’nde 55 milyon lira yatırımla Pamukkale Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi ile Aktepe Mahallesi’nde 17 Milyon TL’lik Aktepe Kültür Merkezi’nde çalışmalarda sona gelindi. Kırsal bölgelerden biri olan Gözler Mahallesi’nde 43 yıllık sorun olan arazi yolları soruna çözüm bularak da vatandaşın takdirini topladı.

ÇEVRE ÖNPLANDA TUTULUYOR

Başkan Gürlesin, 2018 yılında Gökpınar-Tekke Kapalı Pazaryeri’nin kısa sürede tamamlayıp hizmete açtı. Cumhuriyet ve Deliktaş Mahallelerinde de açık Pazar yeri kurarak mahalle halkının taleplerini yerine getirdi. Pınarkent Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Pınarkent Kır Düğün Salonu ilçe halkının özel günlerine güzel bir alternatif oluşturdu. Akıllı Bisiklet Uygulaması projesinde, istasyonların yapımı tamamlandı. Pamukkale Belediyesi’nin ilçeye yakışır modern Belediye Meclis Salonu 2018 yılı içinde hizmete alındı. Projelerinde doğanın korunması ön planda tutan Pamukkale Belediyesi tarafından, 2018 yılında İlçe genelinde 100’ü aşkın yer altı çöp konteynerinin montajı yapıldı. Çevreye ve su kaynaklarına büyük zarar veren bitkisel atık yağların toplanıp geri dönüşümü noktasında, 2014 yılından bu yana 41 bin 673 litre atık yağ toplanan proje ile 41 milyar 673 milyon litre su kirlenmekten kurtarıldı. Halk arasında ‘Pamukkale’de Mahalleler Yarışıyor’ yarışmasıyla da atık elektronik eşyalar ile atık lambaların çöp olmadığı bilincini oluşturmak amacıyla yarışma başlatıldı. Pamukkale Belediyesi’nce sokak hayvanları unutulmadı ve ilçe sınırları içindeki parklarda oluşturulan kuş evlerine ek olarak kedi evleri oluşturuldu.

PAMUKKALE SPOR OYUNLARI NEFES KESTİ

Pamukkale Belediyesi, bir kez daha Türkiye’de bir ilke imza atarak, 2018 yılının başlarında Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği’nin üyesi oldu. Yine Başkan Gürlesin’in turizm ataklarından biri olan, içinde hem sporu, hem kültürü, hem de turizmi barındıran Uluslararası Pamukkale Spor Oyunları’nın ikincisi düzenlendi. Mini bir olimpiyat niteliğinde gerçekleşen Spor Oyunları’nda, 6 branşta ödüllü etkinlikler yapıldı. Denizli’de bir ilke daha imza atan Pamukkale Belediyesi, “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali”ni organize etti. Pamukkale Belediyesi, turizm bölgesinde alternatif yaratacak ve içinde bir çok bölüm olan Karahayıt Kent Ormanı’nı hizmete sundu. Pamukkale travertenlerinin eteklerinde yer alan Kocaçukur 2018 yılı içinde Pamukkale Belediyesi’nin oldu. 38 ortaokulda bulunan 5. Sınıf öğrencileri “Öğrenciler kentini tanıyor, tarih ve doğayla buluşuyor” projesi ile beyaz cennete getiriliyor.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN ÖNCÜSÜ PAMUKKALE BELEDİYESİ İDİ

Pamukkale Belediyesi, eğitim yardımından, berber hizmetine, nikah ve bebek seti hediyelerinden, cami temizliğine, engelli malzemesi yardımından, taziye ziyaretlerine kadar her konuda Pamukkale Halkı’nın yanında yer almaya 2018 yılında da devam etti. Pamukkale Belediyesi’ne Akdeniz Belediyeler Birliği’nin 4. Proje yarışmasında Sosyo ve Kültürel Belediyecilik Uygulamaları Kategorisinde ikincilik ödülünü kazandıran Sosyal Market ile 2018 yılında 4 bin aileye ulaşıldı. Lise ve ortaokul öğrencilerine 2018-2019 eğitim öğretim yılında 1250 lise öğrencisine 8 ay boyunca 90 TL, yine 1250 ortaokul öğrencisine 8 ay boyunca aylık 70 TL eğitim desteği yapılıyor. İlçede bulunan 128 okulun tamamına katkı sunarak, öğrencilere eğitim yardımı vererek, okullara halı sahalar, spor kompleksleri ve konferans salonları yapıldı. Pamukkale Belediyesi, bugüne kadar yapımını tamamladığı 19 halı saha ve 5 spor kompleksi yaptı. Bu sahalarda yılda 2 kez futbol şöleni düzenlendi.  Okullara spor malzemesi desteklerine de devam edildi.  Pamukkale Belediyesi tarafından 2017 yılının Kasım ayında kurulan Pamukkale Kent Konseyi’nin 2018’de Gençlik Meclisi ile Engelliler Meclisi oluşturuldu. Kınıklı Mahallesi’ne yapılan Konuşan Bankları ile yine Denizli’de bir ilk olan Pamuk Kafe Üniversite & Kitap Kafe gençlerin en uğrak mekanı haline geldi. Gürlesin, ücretsiz İngilizce Konuşma Kurslarıyla, her mahallede düzenlenen çocuk şenlikleriyle, okul önlerine 3 boyutlu yaya geçitleriyle yine en güzel projelerle halkın karşısına çıkmaya devam etti. Pamukkale Belediyespor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 2018-2019 sezonunda başarı grafiğini yükselterek üst sıraları zorlamaya başladı.

2018’İN MEGA PROJESİ SEYİR TEPESİ

Başkan Gürlesin’in 2018 yılındaki en önemli vizyon projelerinden birisi de Türkiye’nin En Büyük Tematik Kent Ormanı özelliğine sahip Seyir Tepesi Projesi oldu. Proje çalışmalarına 3 yıl önce başlanan ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı onaylı, Kınıklı Mahallesi sınırları içinde yer alan 405 bin metrekarelik alanda oluşturulacak olan ve Şelale Park, El Sanatları ve Kır Lokantası; Gençlik Vadisi ve Horoz Köy; Sonsuz Bahçe; Renkli Orman ve Kültür Evleri bölümlerinden oluşacak olan  Seyir Tepesi, Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı olarak Denizlilerin ve yerli yabancı turistlerin uğrak yeri olacak. Atıl ve çalılıklardan oluşan alan temizlenerek çalışmaları devam eden proje alanına, Akasya, Çınar, Sedir, Ladin, Çam ve Selvi gibi bölge ile uyum sağlayacak ağaç türlerinden etaplar halince binlerce fidan dikildi. On binlerce ağaç, bitki ve çiçek türü ile bölgenin yeşil bir vadi olarak halkın hizmetine sunulması hedefleniyor.

BAŞKAN GÜRLESİN, “HEDEFİMİZ, PAMUKKALE”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, göreve geldikleri günden bu yana olduğu gibi 2018 yılında halkın memnuniyetini ve geleceğine ışık tutacak projelere önem verdiklerini belirterek, “İlk günden itibaren tek hedefimiz daha da güzel bir Pamukkale idi. İlçemize hizmette her yeni günde bir önceki günden daha kaliteli hizmet etmeye çalıştık. Bu hedefimiz doğrultusunda, 2018 yılında ilçemiz çok önemli projeleri hayata geçirdik. Tüm vatandaşlarımızın gönüllerine dokunduk. Geçici işlere değil, kalıcı işlere imza attık. Devletimizden ve halkımızdan aldığımız güçle başaracağımıza inandık ve bu inançla görevimizi layıkıyla yerine getirmek adına görevimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Reklam
ÖZDEN IRMAK’TAN TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği Nisan ayı kültür sanat programları kapsamında Türk Halk Müziği sanatçısı Özden...
ÇİN TİMİ
Dış Ticaret Açığını Çin’e İhracat ile Kapatacağız Egeli İhracatçılar ‘Çin Timi’ ile İhracat Atağına Kalkacak EİB’in ‘Çin Timi’, Çin Pazarını...
MAZBATA SEVİNCİ
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU’NUN MAZBATA SEVİNCİNİ PAYLAŞTI Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını...
“YÜCEL’İN ÇİÇEKLERİ”
Yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir’in yaptığı Köy Enstitüleri’ni konu alan Yücel’in Çiçekleri belgesel film gösterimi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde izleyiciyle...
AKİT TV’Yİ ŞİKAYET
Atila Sertel Akit TV’de CHP’ye hakaret edilen programı RTÜK’e şikayet etti CHP’ye hakaret RTÜK gündeminde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir...
URLA BELEDİYESİ YENİ DÖNEM  MECLİSİ
Urla Belediye Meclisi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra yeni başkan ve yeni meclis üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi. Urla Belediye...
KURU MEYVE SEKTÖRÜ
Kuru meyve sektörü 3 Milyar Dolar ihracat hedefleri için kenetlendi Kuru meyve sektörü yol haritasını belirledi Türk kuru meyve sektörü,...
KARAOVA’ DA DÜNYA SANAT GÜNÜ
Bodrum Belediyesinin destekleri ile 20 Nisan Cumartesi Günü Mumcular Karaova Düğün Salonu, “Dünya Sanat Günü” kapsamında hazırlanan çok özel etkinliklere...
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ SEZONA  BAŞLADI
Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hisarönü’nden İçmeler’e, merkezden Turunç’a kadar ilçenin bir çok noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Bazı yerlerde yeni...
BODRUM, JAPON TURİSTLERİN DE GÖZDESİ OLACAK
DENİZCİLİK TARİHİNE IŞIK TUTACAK MÜZE BODRUM’A KAZANDIRILACAK BODRUM, JAPON TURİSTLERİN DE GÖZDESİ OLACAK Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum turizmine...
BAHARA SANAT MÜZİĞİ İLE MERHABA
İnce Saz Musiki Derneği’nin Bahara Merhaba Konseri, 16 Nisan Salı akşamı Armutalan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. 24 Eserin seslendirildiği konsere Belediye...
MARMARİS’Lİ GENÇLER FİZY’DE YARIŞACAK
Dijital müzik platformu Fizy sponsorluğunda, liselilerin hayalini gerçekleştiren Liseler Arası Müzik Yarışması 22. kez yola çıktı. Türkiye’nin 81 ilinden binlerce...
HAYALLERİNİ DUVARLARA YANSITTILAR
Manavgat Belediyesi tarafından Side Gençlik Merkezi’nde organize edilen “Duvar Boyama Sanat Günleri” etkinliği 550 minik öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti Manavgat Belediyesi...
KARDEŞ ŞEHİR ZİYARETİ
Kuşadası’nın Almanya’daki kardeş şehri olan Marl’dan bir heyet 43. Turizm Haftası nedeni ile Kuşadası’na geldi. Aralarında Marl Belediye Başkanı Werner...
7.Cİ MAVİ BAYRAK TEMSİLCİSİ
Bodrum’da 7. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimleri başladı Bu yıl yedincisi düzenlenen “Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimi ve Sertifikasyonu Toplantıları”...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ