Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

GAZETECİLER GÜNÜ

Cumhur Guner
Cumhur Guner
  • 10.01.2019
  • 86 kez okundu

Dr.Cumhur GÜNER

Gazetecilik mesleği ,toplum farkında mı bilmem ama;önümüze gelen haberin öncesinde çok emek sarfetmiş basın emekçileridir..

İşleri hiç de kolay değildir,gerçekten mesleğini icra eden gazetecilerin..

Haberin doğrusu,kaynağı,güvenilirliği,görsel hale getirilmesi,ve imla hatasız yazımı…Her kademesi  ayrı bir deneyim ister.

Eleştirilerini yapıcı olmak kaydı ile yapabilmelidir;Bu bazen  bilgilendirme bazen de uyarı niteliğinde olur.Uyarı bazen adli bilirkişilere bazen de topluma olur.

En kötüsü haber uydurmadır;hele ki kişiler üzerinde ise daha da kötü;işte bu tür gazeteci kimliği taşıyanları da diğerleri içlerinden ayıklamalıdır da.

Denizli de gazetecilerle birlikteliğim nerdeyse 30 yıldır;Onların gayret ve çalışmalarını sıkıntılarını da yakından takip ettim;İstedikleri makamlara demiyeyim ama mevkilere gelmesi bir çoğunu duayen hale getirdi.

Bazıları o kadar çok sabırla bir yerlere geldiler ki;neredeyse sürünerek demek yanlış olmaz;ama o içlerindeki gazetecilik sevdası hiç bitmeden uğraş verdiler.

İlk başlarda nereye kadar dediklerim oldu;ama hiç biri hiç vazgeçmedi…

Ruhları,etleri lime lime gazete kokan bu arkadaşlarımın ve tanımadıklarım dahil tamamının gazeteciler günlerini saygıyla kutlarım.

Oradan oraya koşuşturarak ellerinden hiç eksik olmayan fotoğraf makinalarıyla ,hele eskiden kocaman kameralarla (o kameranın resmen hammalıydılar) nefes nefese halleri,,,Gerçekten zor ve çok bilmediğimiz bir meslek..

Tamamına başarılar dilerim

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ