Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,46 / Satış: 5,48
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,22

“MART’IN SONU BAHAR”

Cemil Sevincek
Cemil Sevincek
  • 02.03.2019
  • 280 kez okundu

Cemil SEVİNCEK

Salak mıyım ben?

Salak kime denir?

Kendisi yiyecek ekmeğe muhtaç iken sarayda yaşayan krala oy verenlere denir.

Akıl yoksunlarına denir.

Bundan bir ya da bir buçuk yıl önce holding sahibi abimi ziyarete gittim. Arada bir çayını içmeye giderim. Koyu Kemalisttir benim gibi.

Aramızda konuşurken holding yönetim kurulu başkanı abim pencereden bakıyordu  “Cemil çabuk yanıma gel” dedi. Gittim.

“Karşıdaki bekçi kulübesine bak” dedi.

Baktım ve “O kişi asgari ücretle çalışıyor ve kaç-ak saraya oy veriyor. Ama insanların ekmekleriyle oynamak bana yakışmaz. Bir başkası olsa hemen işten atardı” dedi.

Ben de, “Abi taş yerinde ağırdır” dedim.

“Haklısın evlat” dedi.

“Evlat AKAPE’ ye oy verirsen öteki dünyada iki elim iki yakandadır bunu bilesin” dedi.

Ben de yanıt olarak, “Abi ben kaç-ak saray oy verecek kadar ak salak değilim” yanıtını verdim. bunun üzerine “Evlat birer bardak çayı hak ettik” dedi ve demli çaylarımızı yudumlarken ben de cigaramı tüttürdüm.

Bunları konuşurken bir anda aklıma AKAPE’nin Denizli milletvekili Şahin Tin geldi aklıma. Tin bey oğlumuz MHP’nin Serinhisar adayını beğenmez ve Zeybekci ’ye bile kafa tutarak, “Milletvekili olan benim. Sen kim oluyorsun. Ben kimi gösterirsem o aday olacak” der.

Zeybekci’de, “Büyük yanlış içindesin. Kaybedeceksin ve altında ezileceksin” der.

Ancak kim dinler. Şahin Tin bu. Tingilder de tingilder.

Gol bir. MHP il başkanı Cafer Birtürk, Facebook’tan Ozan Arif ile ilgili yazdığı yazının altında ezildi. Çünkü Hürbakış olarak ben bu paylaşımı yazıya döktüm ve yüzlerce ülkücüden teşekkür aldım.

Gol iki. Ülkücü bir arkadaşım CHP-İYİ Parti’nin ortak adayı Av. Ümit Bahtiyar’ı Serinhisar ilçesine gönderir ve orada MHP ilçe teşkilatı adayı kucaklayarak bağrına basar. Ümit Bahtiyar Serinhisar’ın CHP adayı Hüseyin Gemi ile önce pazaryerini ve esnafları birlikte dolaşarak tam puan alırlar.

Bu fotoğraf karşısında bana göre AKAPE Denizli milletvekili Şahin Tin ve MHP ilçe başkanı çuvalladı.

Hakeza Denizli il genelinde de fotoğraf kareleri çokta farklı değil.

Bana kalırsa sayın  Zeybekci Şahin Tin’in karşısında haklı çıkacak. Ancak daha da tehlikelisi Serinhisar’da ülkücüler Şahin Tin’e çok ciddi biçimde takmış ve “Tin’in arkasına teneke bağlayıp göndereceğiz” diyorlar.

Sayın Şahin Tin bunun altından nasıl kalkacak merak ediyorum?

Gol üç.  MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan yani MHP’nin Denizli memuru. Hiçbir işten anlamaz, halktan kopuk. Denizli’de belki nüfusun yüzde beşi tanır. Adını bilen yok ki.

Kısaca bu genel başkan yardımcısı bir kaç dönem Denizli’den milletvekili oldu ama totodan oldu.

O da sayın Bahçeli’nin Denizli’yi tanımamasından ve bu coğrafi yapıyı hatta sosyolojik yapıyı bilmemesinden kaynaklanıyor.

Bu vekil elbette ki kendini bulunmaz Hint kumaşı sandı. Kendini dev aynasında gördü ve herkese tepeden baktı. Hatta işi daha da ileri götürdü ve ülkücü bir gazeteci arkadaşımız yazısında eleştirdi diye onu dövdü.BOKSÖR GENEL BAŞKAN YARDIMCISI.

Gol dört. Öncelikle Denizli’de AKAPE ve MHP kaybedecek.  Kemalist bir gazeteci olarak beni de tehdit edebilirsiniz. Hiç sıkıntı yok. Herkesi tehdit ediyorsunuz ya.

Gelelim Denizli’nin merkez ilçelerinden biri olan Merkezefendi Belediye meclis üyeliğine başvuran ve 18. Sırada yer alan gazeteci ve ülkücü arkadaşımı neden sildiniz?

Bu sorum çok büyük ülkücü geçinen gezer tozar MHP il başkanı Cafer Birtürk’edir.

Ayrıca, listeler açıklandı bir telefon gelir Nadir arkadaşıma. Arayan düzenin adamı, kendi çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen gezer tozar Cafer Birtürk’ten dir, “Özür dilerim seni istediğimiz sıralara alamadık ama bizi hoş gör” der.

Gazeteci Nadir, “Sayın başkanım sorun yok” der ağır başlılıkla.

Saat 14.00’ü gösterirken  MHP Denizli il başkanı Cafer Birtürk yeniden aramaya başlar ve gazeteci Nadir’e, “İstifa et” demeye başlar. Çok kez arar ve “AKP Merkezefendi Belediye Başkanı ve adayı seni istemiyor” der.

Ben de buradan soruyorum. “Sen orada bostan korkuluğu musun sayın il başkanı?”

Akşam üzeri olur en az 5 kez arar. MHP genel başkan yardımcısı Emin Haluk Ayhan. Ama gazeteci arkadaşımız bunalmıştır ve hiçbir telefonu açmaz. Ve sonunda olan olur. Saat 18-19 gibi son gün olmasına karşın gazeteci Nadir Güleç listeden çıkartılır yerine bir başka isim konulur. Bu elbette ki yasa dışı.

Sayın il başkanı Cafer Birtürk’e soruyorum birilerinden kaç yüz bin TL aldın?

Sen nasıl bir milliyetçisin ya ülkücü müsün, türkücü müsün? Yazıklar olsun sana. Dava arkadaşını bir dakikada sattın.

Bu olayı biliyorsa eğer Bahçeli’ye de yazıklar olsun!

Ben Cemil Sevincek olarak CHP Pamukkale ilçe yönetim kurulu yedek üyesiyim. İl başkanım ya da genel başkanım da olsa eleştiririm. Bu benim en doğal hakkım.

Teoman Sancar şu an CHP Denizli milletvekili. Ama asil olan benim. O’na dedim ki, “AKCHP’lisin” hiç bozulmadı ve ”Abi vardır bir bildiğin” dedi.

Sevgili Teoman, o dönem il başkanıydı ve onun sözlerini çıkardığım haftalık HÜRBAKIŞ gazetesinde sür manşetten verdim. AKAPELİ Denizli Büyükşehir Bela-diye Başkanı hakkında, “YALAN DOLAN OSMAN ZOLAN”

Attığım başlığın hala arkasındayım.

Korkmuyorum. Yılmıyorum. Çünkü ben gecekondu çocuğuyum ve hala gecekonduda oturuyorum. Bana getirilen hiçbir teklifi bu güne değin ANAP döneminden bu güne red ettim. Paralarınız sizin olsun garibanlar, çocuklar, anneler, sokak hayvanları, mavilikler ve yeşillikler benim olsun.

Her türlü yokluğa karşın her akşam iki duble rakımı içebiliyorum ya teşekkür ederim yüce yaradanıma.

İmam Hatipli olmanın bereketi olsa gerek.

Hala aklım almıyor. Halktan kopuk. Halkına düşman bir bürokrat ve MHP’de sürekli milletvekili seçiliyor. Ne ilginç ki  halkı küçük gören bu kişi hala nasıl oluyor da genel başkan yardımcısı olarak kalabiliyor?

Sayın Bahçeli’ye buradan soruyorum?

Sayın Bahçeli sen kendine bu kadar çok mu düşmansın ki kendi kafana sıkıyorsun her seferinde?

Milliyetçiler başta olmak üzere milliyetçilerin yüzde 80’i sana düşman olmuş.

Dikkat et ben bir CHP üyesi olarak söylüyorum bunları.

Kızmak yok.

Kızman gereken yerlerin adreslerini size söylemiştim sayın genel başkan.

Bu arada aklıma gelmişken 15 Temmuz darbe soytarılığının bir düzmece olduğu düşüncesindeyim. Kimse de bizim aklımızla alay etmesin derim.

Bu arada yine bir ülkücü arkadaşım aynı zamanda Sun gazetesinin sahibi İbrahim Sun Denizli’nin Sarayköy ilçesinde  MHP’den belediye başkan adayı olmak istedi. Ama oldurmadılar. O da Demokrat Partiden Belediye Başkan adayı oldu. İbrahim Sun çok kaliteli bir ülkücü ve aynı zamanda Sarayköylüler ve Denizli merkezde çok sevilen bir isim. Ancak o da benim gibi gariban yani aynı sınıfın insanıyız. O her  şeye rağmen 10 bin lira harcayarak devlere kafa tutmak için adeta elinde kılıç kalkan duran bir ejder, dimdik duranlardan. Kutluyorum arkadaşımı.

Sevgili AKAPE bu telaş niye? Neden hepimizi terörist ilan ettin? Ateş bacayı sardı, Musa Dedenin dediği Yolun Sonu Görünüyor’ mu yoksa?

Yolun sonunda yolunuz açık olsun.

“MART’IN SONU BAHAR” olacak yüce yaradanın izniyle.

Saygılarımla

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ