Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,26 / Satış: 5,28
€ EURO → Alış: 5,93 / Satış: 5,95

OTEL YATIRIM PROGRAMI

OTEL YATIRIM PROGRAMI
  • 27.11.2018
  • 52 kez okundu
Reklam
Aralarında Barut, Cornelia, Dedeman, Er Yatırım, Dosso Dossi, Elite World, Wish More, İndigo Group Özak Grubu Torunlar Aksoy Holding, Altınbaş Holding Hilton ve Conrad’ın da olduğu yerli ve yabancı zincir ve gruplar projelerini anlatıyor.

 

Sonuna gelinen 2018 yılı turizmde gelir açısından istenen düzeyde olmasa da gelen ziyaretçi sayısındaki artış itibariyle iyi geçti. Sektör şimdi ziyaretçi sayısında yakalanan yükselişini gelire yansıtmaya odaklanıyor.
Bu arada turizm geliri ziyaretçi kadar artmasa da sektörde yatırımlar devam ediyor.
Aralarında Barut, Cornelia, Dedeman, Elite World gibi grup ve zincirlerle, Er Yatırım, Özak, Torunlar, Aksoy ve Altınbaş Holding gibi yatırımcılar ile yabancı zincirler yeni yatırım yapmaya mevcut yatırımlarda yenilemelere devam ediyor.
Haftalık ekonomi dergisi Ekonomist’den Levent Gökmen  Demirciler turizmde yeni otel yatırımı yapacak ve mevcut tesislerinde yenilemeye gidecek zincir ve gruplar ile bu alanda yatırımı olan firmaların projeleri derlemiş.
Barut yeni yatırım ve yenileme
Her yıl 280 bin misafir ağırlayan Barut Hotels grubu Mayıs 2019’da açılması planlanan The Residence Barut Fethiye ile birlikte 2019’da 300 binden fazla turist ağırlamayı planlıyor. Barut Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut, yeni yatırımın yanı sıra resort ve şehir oteli konseptlerinde hizmet veren 12 tesislerinde düzenli olarak renovasyon çalışmaları yaptıklarını vurguladı.
Şirket, 2017-2018 yılı renovasyon çalışmalarına 40 milyon TL bütçe ayırmıştı. Barut, bu konuda şunları söylüyor: “Bu kapsamda 2017’de Barut Kemer ve Barut Lara otellerimiz yenilendi. 2018 renovasyon programımızda Barut Arum otelimiz var. Kısa süre içinde başlayacak olan çalışmaların ardından otelimizde bazı üniteler, otel katları ve oda tipleri tamamen yenilenip otele yeni üniteler kazandırılacak.”
Elite World : Sapanca ve Rusya’da yeni yatırım
Sapanca ve Rusya’da otel yatırımlarına devam eden Elite World Hotels grubu da yeni yatırımların yanı sıra yenileme yatırımları da yapıyor.
Elite World Hotels CEO’su Ünsal Şinik, “Bu yıl Taksim’deki Elite World İstanbul Hotel’i misafirlerimizin daha keyifli ve konforlu vakit geçirmeleri için 750 bin dolarlık yatırımla baştan sona yeniledik. Planlama dahilinde rutin yenileme çalışmalarımız devam edecek” diye konuşuyor.
Er Yatırım hedef 10 yılda 20 otel
Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı Er Yatırım ve Turizm, iki yıl önce açılan İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin yanı sıra grup için yeni otel yatırımlarını hayata geçiriyor.
Er Yatırım ve Turizm Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, Four Points by Sheraton markası altında 2019 yılında Kağıthane’de, 2020 yılında Gebze’de, 2021 ve 2022 yıllarında da Kartal ve Ataşehir’de otel projeleri hayata geçireceklerini söylüyor. Şu anda altı oteli aynı anda geliştirdiklerine dikkat çeken Ferzan Çelikkanat, sözlerine şöyle devam ediyor: “Toplamda 300 milyon dolara mal olacak bu yatırımlarla bin kişinin üzerinde istihdam yaratacağız. 10 yılda 20 otel yapmayı hedefleyerek yola çıktık. Yüzde 50’sini öz kaynağımızla finanse ettiğimiz yatırımlarımıza planlarımız doğrultusunda devam ediyoruz.”
Wish More: 2. Otel Şişli’ye
2016 yılının ikinci yarısında Bayrampaşa’da Wish More Hotel İstanbul’u açarak turizm sektörüne adım atan Özkök Ailesi, Türkiye çapında ve uluslararası alanda hizmet veren bir oteller zinciri yaratmayı hedefliyor. Wish More Hotel İstanbul Genel Müdürü Erkan Akkurt, “Bu yıl Şişli Halaskargazi’deki ikinci otelimizin temellerini attık. 2019’da hizmete açmayı planladığımız bu otelimizle iş dünyasının nabzını tutmayı amaçlıyoruz” diyor. Şirket, bir sonraki otelini Harbiye’de faaliyete geçirmeyi planlıyor.
İndigo’dan Kapadokya’ya lüks termal
Kapadokya’daki Museum Otel’in sahibi İndigo Group, önümüzdeki dönemde aynı bölgede üst segmente hitap eden bir termal tesis yapacak. İndigo Group Genel Müdürü Tolga Tosun, Kapadokya bölgesinin en özel tesislerinden biri olmasını planladıkları lüks termal otelin yanı Museum Hotel’de ek oda planlaması yaptıklarını söylüyor.  Tosun termal otel projelerinin 165 bin m² alanda konumlanacağını ve yaklaşık 50 milyon dolara mal olacağını belirtiyor.
Hilton: 27 otele daha franchise
Hilton Worldvvide Kıdemli Yatırım Direktörü Tuğrul Temel, faaliyetlerini “Gayrimenkulden Ari” dedikleri iş modeli üzerinden kurgulayıp otellerin sahibi olmak yerine yönetimi veya franchise’ını üstlenerek işletmeden sorumlu olduklarını söylüyor. Şirket, Türkiye’deki portföyüne en son Hilton İstanbul Maslak’ı kattı. Temel, Türkiye’de 2019 yılında zincirlerine 27 yeni otel katacaklarını, bunun bir kısmının kendileri tarafından işletilen bir kısmının da franchise yoluyla işletilecek oteller olacağını vurguluyor.
14 GRUBUN YATIRIM PROGRAMI
KİM NEREYE NE PLANLANIYOR 
Barut Hotels :
Antalya, Kemer, Side ve Fethiye’deki 12 otelinde 10 bin yatak kapasitesine sahip olan zincir Mayıs 2019’da
Fethiye’de 152 odalı The Residence Barut Fethiye’yi açacak.
Cornelia :
Belek’te iki oteli bulunan Cornelia’nın KKTC Bafra bölgesinde 1.200 yatak kapasiteli bir oteli proje aşamasında. Tesislerinde her yıl düzenli yenilikler yapan marka, Cornelia Diamond’un çocuk kulübünü yenilemeyi planlanıyor.
Dedeman:
Şu anda 17 olan otel sayısını 10 yılda 50’ye çıkarmayı hedefleyen Dedeman, 2019’da büyük şehirlerde Smart by Dedeman yatırımlarına devam edecek. Y kuşağına hitap eden ilk Smart by Dedeman Mart 2019’da Şişli’de açılacak. 104 odalı otel 13 milyon dolara mal olacak.
Elite World: 
İstanbul’da beşinci otelini geçtiğimiz ay Maltepe’de açan grup, 95 milyon TL’lik yatırımla 600 odalı 5 yıldızlı otel inşa ediyor. 145 milyon dolarlık yatırımla 700 odalı 4 yıldızlı otelin yatırımı sürüyor.
Er Yatırım:
Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı olan şirket İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’ni iki yıl önce açmıştı. Aynı marka altında 2019’da Kağıthane’de, 2020’de Gebze’de, 2021 ve 2022’de Kartal ve Ataşehir’de otel projelerini hayata geçirecek. Şu anda altı otel geliştirirken bunlara toplamda 300 milyon dolar yatırım yapacak.
Wish More:
Wish More Hotel İstanbul markasıyla bir oteli bulunan Saroz Gayrimenkul, bu yıl Şişli Halaskargazi’deki İstanbul yaklaşık 100 odalı ikinci otelinin temelini attı.
İndigo Group:
Kapadokya’da Museum Hotel’i işleten grup, 165 bin m² alanda 50 milyon dolarlık yatırımla tamamı villa ve konak odalarından oluşacak yaklaşık 200 anahtarlı özel bir termal otel yapacak. Museum Hotel’de 2018-2019 kış döneminde 500 bin TL’lik yenileme öngörüyor.
Dosso Dossi:
Aksaray ve Sultanahmet’te iki oteli bulunan marka, Yenikapı’da kendi arazisi üzerine 10 milyon dolara mal olacak bir butik otel yatırımı yapacak.
Hilton:
Türkiye’de 20’si kendi yönettikleri, 43’ü franchise olmak üzere 63 oteli bulunan grup, işletme ve francnise sistemi ile 2019’da 27 yeni otel açacak.
Choice Hotels :
Türkiye’ye 2014’e giriş yapan Choice Hotels, Clarion markalı 110 odalı dördüncü otelini Tekirdağ’da açacak.
Ege Yapı:
Batışehir projesinde iki oteli bulunan şirket, Zeytinburnu’nda inşa edeceği yeni karma projesinde butik otel ve müze yapacak. Yatırımın detayları önümüzdeki dönemde belli olacak.
Özak Grubu:
Ela Ouailty Oteli bulunan grup, Beşiktaş’ta planlanan karma proje içinde yer alacak 140 odalı otel planlıyor. Didim ve Demre’de yer alan arazilerine de önümüzdeki yıllarda 5 yıldızlı iki resort otel yapma planları var.
Torunlar GYO:
Mail Of İstanbul’da kabası biten 100’ün üzerinde odalı otel 2020’de açılacak. Paşabahçe’deki otel ve yalı projesinin 2021’de bitirilmesi planlanıyor. Karaköy’de 80-90 odalı butik otel projesi, Antalya’da 130 odalı bir otel projesi var.
Aksoy Holding:
İstanbul’da Conrad Hotel’i işleten Holding Epique Island’a toplam 50 milyon Euro’luk yatırımla otel ve marina yapmayı planlıyor.
Altınbaş Holding:
Ali, Sofu ve Vakkas Altınbaş, KKTC Girne’de 60 bin m²’lik alanda 90 milyon dolarlık yatırımla 306 odalı bir otel yapmayı planlıyor. Otelin iki yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

Etiketler:

Reklam
AKARYAKITIN VERGİLERİ  SIFIRLANSIN
CHP’Lİ AHMET AKIN: –       GIDA FİYATLARINI ETKİLEYEN AKARYAKITIN VERGİLERİ DE SIFIRLANSIN –       İKTİDAR, SAMİMİ DEĞİL! –       GELİN AĞIR VERGİ YÜKÜNÜ KALDIRALIM, HODRİ MEYDAN!...
MENTEŞE BELEDİYESİ İLE İKİNCİ BAHAR
Menteşe Belediyesi yarım asrı bulan evliliklerinden geriye o güzel anlarını hatırlayacak bir tek fotoğrafı bile olmayan 60 yaş üzeri çiftleri,...
GÜNEL İYİ PARTİLİ GENLERLE BULUŞMASI
İYİ Partili Gençlerden Millet İttifakı Adayı Ömer Günel’e Tam Destek İYİ Partili gençler ile buluşan Millet İttifakı Adayı Ömer Günel,...
KARTALLI KADINLAR İÇİN YENİ BİR TERAPİ HİZMET
Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Kadın Danışma Merkezi, Kartallı kadınlar için 7 hafta sürecek yeni...
DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ BU YIL BİTEZ’DEN BAŞLADI
Bu yıl beşinci yılına adım atan “Denize En Çok Mavi Yakışır” Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Çalışmaları, 15 Şubat Cuma...
BAŞKAN GÜL DEN 14 ŞUBAT HEDİYESİ
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Kemerlilere çiçekli sürpriz yaptı. Belediye personeli ile seçim çalışmalarında görevli...
ADEBİR’DEN ACIPAYAM ÇIKARTMASI
Acıpayam Dernekler birliği yöneticileri Acıpayam’da ziyaretler gerçekleştirdi. Başkanlığını Pamukkale Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Turgut Tok ve 2. Başkanlığını Doç. Dr....
KUŞADASI 14 ŞUBAT’I KUTSİ’YLE KUTLADI
Kuşadalılar 14 Şubat Sevgililer Günü’nü Türk müziğinin ünlü ismi Kutsi’nin “Sevgililer Günü’ne Özel Aşk Şarkıları” konseriyle kutladı. Kuşadası Belediyesi tarafından...
SEVGİ DOLU SERGİ
Buca Belediyesi’nin Çamlıkule Semt Evi kursiyerleri, dönem sonunda muhteşem bir sergiye imza attı.  Sevgi temasıyla düzenlenen sergide, kursiyerlerin makine nakışından...
SEVGİLİLER GÜNÜ MEYDANDA KUTLANDI
14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamak isteyen 7’den 70’e herkes, Marmaris Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte buluştu. 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nın ev...
TAEKWONDO GÜMÜŞ MADALYASI
Kuşadası Belediyespor Taekwondo Takımı Antalya’da düzenlenen turnuvalardan gümüş madalya ile döndü. 7-12 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen 4. Dünya Başkanlık Kupası’na...
ALEYNA TİLKİ KONSERİ
Kemer Belediyesi’nin 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Göynük Atatürk Spor Salonu’nda düzenlediği Aleyna Tilki konseri yoğun ilgi gördü. Salonu dolduran...
BİR FANİLİK ŞİİRİM
Ali Rıza MALKOÇ 7 yıl önce, böyle seslenmiştik fani dünyaya….     Var mı vakti ecelin?!…Ayak bastık dünyaya, bu bir sevk-i...
MANAVGAT HALKINA 5 BİN ÇİÇEK
Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, Manavgat halkının 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kadınlara gül, erkeklere...
ÇİVRİL DH DERİ TESTİ
Çivril  Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Müge Hazıroğlu, deri testi (prick testi) hakkında bilgi vererek Çivril’de...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ