Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

OTEL YATIRIM PROGRAMI

OTEL YATIRIM PROGRAMI
  • 27.11.2018
  • 79 kez okundu
Reklam
Aralarında Barut, Cornelia, Dedeman, Er Yatırım, Dosso Dossi, Elite World, Wish More, İndigo Group Özak Grubu Torunlar Aksoy Holding, Altınbaş Holding Hilton ve Conrad’ın da olduğu yerli ve yabancı zincir ve gruplar projelerini anlatıyor.

 

Sonuna gelinen 2018 yılı turizmde gelir açısından istenen düzeyde olmasa da gelen ziyaretçi sayısındaki artış itibariyle iyi geçti. Sektör şimdi ziyaretçi sayısında yakalanan yükselişini gelire yansıtmaya odaklanıyor.
Bu arada turizm geliri ziyaretçi kadar artmasa da sektörde yatırımlar devam ediyor.
Aralarında Barut, Cornelia, Dedeman, Elite World gibi grup ve zincirlerle, Er Yatırım, Özak, Torunlar, Aksoy ve Altınbaş Holding gibi yatırımcılar ile yabancı zincirler yeni yatırım yapmaya mevcut yatırımlarda yenilemelere devam ediyor.
Haftalık ekonomi dergisi Ekonomist’den Levent Gökmen  Demirciler turizmde yeni otel yatırımı yapacak ve mevcut tesislerinde yenilemeye gidecek zincir ve gruplar ile bu alanda yatırımı olan firmaların projeleri derlemiş.
Barut yeni yatırım ve yenileme
Her yıl 280 bin misafir ağırlayan Barut Hotels grubu Mayıs 2019’da açılması planlanan The Residence Barut Fethiye ile birlikte 2019’da 300 binden fazla turist ağırlamayı planlıyor. Barut Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut, yeni yatırımın yanı sıra resort ve şehir oteli konseptlerinde hizmet veren 12 tesislerinde düzenli olarak renovasyon çalışmaları yaptıklarını vurguladı.
Şirket, 2017-2018 yılı renovasyon çalışmalarına 40 milyon TL bütçe ayırmıştı. Barut, bu konuda şunları söylüyor: “Bu kapsamda 2017’de Barut Kemer ve Barut Lara otellerimiz yenilendi. 2018 renovasyon programımızda Barut Arum otelimiz var. Kısa süre içinde başlayacak olan çalışmaların ardından otelimizde bazı üniteler, otel katları ve oda tipleri tamamen yenilenip otele yeni üniteler kazandırılacak.”
Elite World : Sapanca ve Rusya’da yeni yatırım
Sapanca ve Rusya’da otel yatırımlarına devam eden Elite World Hotels grubu da yeni yatırımların yanı sıra yenileme yatırımları da yapıyor.
Elite World Hotels CEO’su Ünsal Şinik, “Bu yıl Taksim’deki Elite World İstanbul Hotel’i misafirlerimizin daha keyifli ve konforlu vakit geçirmeleri için 750 bin dolarlık yatırımla baştan sona yeniledik. Planlama dahilinde rutin yenileme çalışmalarımız devam edecek” diye konuşuyor.
Er Yatırım hedef 10 yılda 20 otel
Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı Er Yatırım ve Turizm, iki yıl önce açılan İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin yanı sıra grup için yeni otel yatırımlarını hayata geçiriyor.
Er Yatırım ve Turizm Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, Four Points by Sheraton markası altında 2019 yılında Kağıthane’de, 2020 yılında Gebze’de, 2021 ve 2022 yıllarında da Kartal ve Ataşehir’de otel projeleri hayata geçireceklerini söylüyor. Şu anda altı oteli aynı anda geliştirdiklerine dikkat çeken Ferzan Çelikkanat, sözlerine şöyle devam ediyor: “Toplamda 300 milyon dolara mal olacak bu yatırımlarla bin kişinin üzerinde istihdam yaratacağız. 10 yılda 20 otel yapmayı hedefleyerek yola çıktık. Yüzde 50’sini öz kaynağımızla finanse ettiğimiz yatırımlarımıza planlarımız doğrultusunda devam ediyoruz.”
Wish More: 2. Otel Şişli’ye
2016 yılının ikinci yarısında Bayrampaşa’da Wish More Hotel İstanbul’u açarak turizm sektörüne adım atan Özkök Ailesi, Türkiye çapında ve uluslararası alanda hizmet veren bir oteller zinciri yaratmayı hedefliyor. Wish More Hotel İstanbul Genel Müdürü Erkan Akkurt, “Bu yıl Şişli Halaskargazi’deki ikinci otelimizin temellerini attık. 2019’da hizmete açmayı planladığımız bu otelimizle iş dünyasının nabzını tutmayı amaçlıyoruz” diyor. Şirket, bir sonraki otelini Harbiye’de faaliyete geçirmeyi planlıyor.
İndigo’dan Kapadokya’ya lüks termal
Kapadokya’daki Museum Otel’in sahibi İndigo Group, önümüzdeki dönemde aynı bölgede üst segmente hitap eden bir termal tesis yapacak. İndigo Group Genel Müdürü Tolga Tosun, Kapadokya bölgesinin en özel tesislerinden biri olmasını planladıkları lüks termal otelin yanı Museum Hotel’de ek oda planlaması yaptıklarını söylüyor.  Tosun termal otel projelerinin 165 bin m² alanda konumlanacağını ve yaklaşık 50 milyon dolara mal olacağını belirtiyor.
Hilton: 27 otele daha franchise
Hilton Worldvvide Kıdemli Yatırım Direktörü Tuğrul Temel, faaliyetlerini “Gayrimenkulden Ari” dedikleri iş modeli üzerinden kurgulayıp otellerin sahibi olmak yerine yönetimi veya franchise’ını üstlenerek işletmeden sorumlu olduklarını söylüyor. Şirket, Türkiye’deki portföyüne en son Hilton İstanbul Maslak’ı kattı. Temel, Türkiye’de 2019 yılında zincirlerine 27 yeni otel katacaklarını, bunun bir kısmının kendileri tarafından işletilen bir kısmının da franchise yoluyla işletilecek oteller olacağını vurguluyor.
14 GRUBUN YATIRIM PROGRAMI
KİM NEREYE NE PLANLANIYOR 
Barut Hotels :
Antalya, Kemer, Side ve Fethiye’deki 12 otelinde 10 bin yatak kapasitesine sahip olan zincir Mayıs 2019’da
Fethiye’de 152 odalı The Residence Barut Fethiye’yi açacak.
Cornelia :
Belek’te iki oteli bulunan Cornelia’nın KKTC Bafra bölgesinde 1.200 yatak kapasiteli bir oteli proje aşamasında. Tesislerinde her yıl düzenli yenilikler yapan marka, Cornelia Diamond’un çocuk kulübünü yenilemeyi planlanıyor.
Dedeman:
Şu anda 17 olan otel sayısını 10 yılda 50’ye çıkarmayı hedefleyen Dedeman, 2019’da büyük şehirlerde Smart by Dedeman yatırımlarına devam edecek. Y kuşağına hitap eden ilk Smart by Dedeman Mart 2019’da Şişli’de açılacak. 104 odalı otel 13 milyon dolara mal olacak.
Elite World: 
İstanbul’da beşinci otelini geçtiğimiz ay Maltepe’de açan grup, 95 milyon TL’lik yatırımla 600 odalı 5 yıldızlı otel inşa ediyor. 145 milyon dolarlık yatırımla 700 odalı 4 yıldızlı otelin yatırımı sürüyor.
Er Yatırım:
Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı olan şirket İzmir’deki Four Points by Sheraton Oteli’ni iki yıl önce açmıştı. Aynı marka altında 2019’da Kağıthane’de, 2020’de Gebze’de, 2021 ve 2022’de Kartal ve Ataşehir’de otel projelerini hayata geçirecek. Şu anda altı otel geliştirirken bunlara toplamda 300 milyon dolar yatırım yapacak.
Wish More:
Wish More Hotel İstanbul markasıyla bir oteli bulunan Saroz Gayrimenkul, bu yıl Şişli Halaskargazi’deki İstanbul yaklaşık 100 odalı ikinci otelinin temelini attı.
İndigo Group:
Kapadokya’da Museum Hotel’i işleten grup, 165 bin m² alanda 50 milyon dolarlık yatırımla tamamı villa ve konak odalarından oluşacak yaklaşık 200 anahtarlı özel bir termal otel yapacak. Museum Hotel’de 2018-2019 kış döneminde 500 bin TL’lik yenileme öngörüyor.
Dosso Dossi:
Aksaray ve Sultanahmet’te iki oteli bulunan marka, Yenikapı’da kendi arazisi üzerine 10 milyon dolara mal olacak bir butik otel yatırımı yapacak.
Hilton:
Türkiye’de 20’si kendi yönettikleri, 43’ü franchise olmak üzere 63 oteli bulunan grup, işletme ve francnise sistemi ile 2019’da 27 yeni otel açacak.
Choice Hotels :
Türkiye’ye 2014’e giriş yapan Choice Hotels, Clarion markalı 110 odalı dördüncü otelini Tekirdağ’da açacak.
Ege Yapı:
Batışehir projesinde iki oteli bulunan şirket, Zeytinburnu’nda inşa edeceği yeni karma projesinde butik otel ve müze yapacak. Yatırımın detayları önümüzdeki dönemde belli olacak.
Özak Grubu:
Ela Ouailty Oteli bulunan grup, Beşiktaş’ta planlanan karma proje içinde yer alacak 140 odalı otel planlıyor. Didim ve Demre’de yer alan arazilerine de önümüzdeki yıllarda 5 yıldızlı iki resort otel yapma planları var.
Torunlar GYO:
Mail Of İstanbul’da kabası biten 100’ün üzerinde odalı otel 2020’de açılacak. Paşabahçe’deki otel ve yalı projesinin 2021’de bitirilmesi planlanıyor. Karaköy’de 80-90 odalı butik otel projesi, Antalya’da 130 odalı bir otel projesi var.
Aksoy Holding:
İstanbul’da Conrad Hotel’i işleten Holding Epique Island’a toplam 50 milyon Euro’luk yatırımla otel ve marina yapmayı planlıyor.
Altınbaş Holding:
Ali, Sofu ve Vakkas Altınbaş, KKTC Girne’de 60 bin m²’lik alanda 90 milyon dolarlık yatırımla 306 odalı bir otel yapmayı planlıyor. Otelin iki yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

Etiketler:

Reklam
KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK ZİYARETİ
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK ZİYARETİ Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel; Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Beşiktaş...
ATIK PİL TOPLAMA YARIŞMASI
Menteşe Belediyesi’nin Muğla Çevre Geliştirme Derneği ile 5’incisini düzenlediği okullar arası ödüllü atık pil toplama yarışması 30 Nisan 2019 Salı...
KARTAL’DA 23 NİSAN ÇOŞKUSU
KARTALLI ÇOCUKLAR 23 NİSAN COŞKUSUNU DOYASIYA YAŞAYACAK Türkiye’nin en fazla kreşine sahip olan Kartal Belediyesi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal...
MEYDAN ÇOCUKLARIN
Marmaris Belediyesi’nin çocuklar için düzenlediği 23 Nisan kutlamaları 20 Nisan Cumartesi günü başladı. 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nın ev sahipliği yaptığı...
BAYRAMIN TADI BURUNUCU’NDA ÇIKAR
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Marmaris’te bir çok etkinlikle kutlanacak. Çocukların neşeyle zaman geçirecekleri adreslerden biri de Burunucu...
PAMUKKALE’NİN ÇOCUKLARI LUNAPARKTA
Pamukkale Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilçe genelinde bulunan çocuklara lunapark bileti hediye etti. Pamukkale Belediye Başkanı...
AESOB’DAN TOPALOĞLU’NA ZİYARET
t Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ile yönetim kurulu üyeleri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında...
BEYLİKDÜZÜ’NDE 23 NİSAN ÇOŞKUSU
23 NİSAN COŞKUSU BEYLİKDÜZÜ’NDE YAŞANACAK YAŞAM VADİSİ 2.ETAP 23 NİSAN COŞKUSUYLA AÇILACAK Beylikdüzü Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk...
EYLÜL BAŞKAN OLDU
Kemer’in minik başkanı Eylül oldu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Kemer Belediyesi’nin çocuk başkanı Tekirova Halit Narin İlkokulu...
“ÇOCUKLAR BİZİM HERŞEYİMİZDİR”
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü SÖZEN, 23 nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı için Basın demeci verdi. Verdiği demeçte şu sözleri belirtti;...
ENVAR HUZUREVİ’NDE
Kamer DURDU-ANTALYA Envar Okulları Anadolu ve Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri, dört/dörtlük eğitim modeli kapsamında Şefkat huzurevine anlamlı bir ziyarette...
“MİLLETİN KENDİ YAZGISINA EL KOYDUĞU GÜN”
CHP’Lİ AHMET AKIN: –       23 NİSAN MİLLETİN KENDİ YAZGISINA EL KOYDUĞU GÜNDÜR –       EVLATLARIMIZA BIRAKACAĞIMIZ EN ÖNEMLİ MİRAS ÇAĞDAŞ VE AYDINLIK TÜRKİYE’DİR...
KARTAL’DA BAHAR TEMİZLİĞİ
Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde bahar temizliğine başladı. Ekipler ilçe genelinde havaların ısınması ile olumsuzluk yaratabilecek...
URLA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU
URLA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU ONAYLANDI Urla Belediyesi Nisan ayı ikinci Meclis Toplantısı bugün gerçekleşti. Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz...
“İSTANBUL’A YENİ BİR BAŞLANGIÇ”
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL “İSTANBUL’A YENİ BİR BAŞLANGIÇ” BULUŞMASINA KATILDI Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ