Reklam
Reklam
Hürbakışım l Denizli Haber Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 5,64 / Satış: 5,66
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,41

MİTİNG GİBİ TOPLANTI

MİTİNG GİBİ TOPLANTI
  • 03.03.2019
  • 41 kez okundu
Reklam

BAŞKAN SÖZEN’DEN EVRENSEKİ ve

SAĞIRİN’DE MİTİNG GİBİ TOPLANTI

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP-Millet İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen’in, Evrenseki ve Sağırin Mahallelerinde yaptığı geniş katılımlı halk toplantıları miting havasında gerçekleşti. Başkan Sözen’in toplantısında İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, İyi Parti ve CHP’nin ilçe yönetimleri, gençlik kolları, kadın kolları ile Millet İttifaktı Belediye Meclis üyesi adayları katıldı. Başkan Şükrü Sözen, her iki mahallede de alana meşaleler ve havai fişeklerle birlikte girdi. Mahallelerde büyük sevgi ve ilgiyle karşılaşan Başkan Sözen, çocuklar, büyükler ve gençlerle yakından ilgilendi. Başkan Sözen, konuşmalarında AK Parti ve Cumhur İttifakı adayı Hasan Öz’e de göndermeler yaptı.

BAŞKAN SÖZEN TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Şükrü Sözen, kırsal mahalle gezilerini Sağırin Mahallesi’nde sonlandırdıklarını söyledi. 2 aydır devam eden ziyaretlerinde küçüklü büyüklü 82 mahalleye gittiklerini belirten Başkan Sözen, binlerce de esnafa uğrayarak ellerini sıktıklarını söyledi. Manavgat’ta kalan bir aylık süreçte gitmedik köy, sıkmadık el bırakmamacasına çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Sözen, seçim gezilerinde kendine destek olan, başta CHP Kadın Kolları, Gençlik Kolları olmak üzere, CHP İlçe Yönetimi ve seçim komitesine teşekkür ettiğini söyledi. Sözen, Manavgat’ın geleceği için çıktığı onurlu yolda İyi Parti ile güzel ve verimli çalışan ikili olduklarını da vurguladı. Sözen, Milletvekili Tuba Vural başta olmak üzere, tüm İyi Parti İlçe yönetimine de teşekkür etti.

İYİ PARTİ’Lİ AVCI; ZİLLET DEĞİL MİLLETİZ

Sağırin Mahallesindeki toplantıda konuşan İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, “Yerel seçim sadece belediye başkanlığı seçimleri değildir. Aynı zamanda ülkemizin siyasi, ekonomik dengelerini belirleyecektir. Zillet ittifakı olarak adlandırılan bizler, vatan haini, terörist gibi kelimelerle anılıyoruz. Dili, dini, ırkı ne olursa olsun hepimiz kardeşiz. Biz millet ittifakı olarak böyle bir yakıştırmayı asla kabul etmiyoruz. Biz zillet değil, millet ittifakıyız. Zillet insanın kendisine yetmemesidir, menfaat uğruna kul köle olmayı kabul etmektir. Bizim hiç bir dönemimizde kul köle olmayı kabul etmedik ve bunlar için savaştık. Allah’ın izniyle ülkenin her yerinde belediyeleri kazanmayı amaçlıyoruz. Sizlerin desteğiyle bunu başaracağız” dedi.

CHP’Lİ COŞAR; “HALKIN BELEDİYECİLİĞİ DEVAM EDECEK”

Ardından söz alan CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar ise, “Coşkulu, samimi karşılamanız için çok teşekkür ediyoruz. Seçim dönemindeyiz. 31 Mart’ta yerel seçimimiz var. 10 yıldır halkın belediyeciliği ile Manavgat’ın 106 mahallesinde kimseyi ayırt etmeden hizmet eden Belediye Başkanımız Şükrü Sözen yeniden aday oldu. Belediye başkanımız Sözen’e, Antalya Büyükşehir Belediyesi için de Muhittin Böcek’e destek vermenizi istiyoruz. Büyükşehir’i de halkın belediyeciliği ile kavuşturacağımıza söz veriyoruz” dedi.

SIKMADIK EL KALMAYACAK

Sağırın Mahallesi’nde duygusal bir konuşma yapan Başkan Şükrü Sözen, seçim süreçlerinde zamanın büyük önemi olduğunu belirterek, “Önümüzde kat etmemiz gereken çok mesafe var. Seçim sürelerinde saatin, dakikanın önemi vardır. 1 ayda Manavgat’ımızda el sıkmadık hiç bir hemşerimizi bırakmayacağız. Binlerce esnafımız var. Toplumun duasını almadan geçemeyeceğimizi bildiğimiz için, kat etmek gereken mesafe çok.

SÖZEN; “BEDEL ÖDEYEN BİR TOPLUMUZ”

Başkan Şükrü Sözen, özellikle köy gezilerinde insanların en büyük sıkıntısının ekonomi olduğunu gördüğünü belirterek, Türkiye’nin geldiği noktada sorumluluk alma ihtiyacı duydukları için yeniden yola çıktıklarını söyledi. Sözen, “Köylerimizin üzerinde çok büyük yük var. Biliyorduk ama bu kadarını bilmiyorduk. Evine ekmek götürme kavgasında yenilmiş durumdalar. Umutsuzluk içinde yaşam kavgası veren insanın siyaseti asla olmaz. Bunları görüp üzüldüm. Üretmekte zorluk çektiklerini anlattılar. Zor şartlarda ürettiklerini satamadıklarını söylediler. Hayvanlarının yemine, samanına yulafına yetişemediklerini söylediler. En önemlisi de evlatlarının yarınından kaygı duyduklarını ifade ettiler bir anne ile görüştüm. Orada gördüklerimden ağlayarak çıktım. Ekonomik süreç gittikçe insanın yakasını alıyor. Bir de göçmenleri alıyoruz. Kendi evladın açken, işsizken bu insanları sahiplenmek yanlıştır. Bütün bunlarda bir tezat var. Gittiğim yerlerde insanlar elektrik su faturalarını gösteriyor. Bu ne anlama geliyor diye. Çünkü katlamalı. Bedel ödeyen bir toplum olduk” dedi.  

İDARECİ İNSAN TOPLUMUN

SIKINTILARINI BİLMELİ

İdareciliğe soyunan insanların toplumun sıkıntılarını bilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Sözen, “Bu gün her şey belediyecilik değil. İdari noktadaki insanların toplumun nasıl sıkıntılarının olduğunu yaşama dair kaygılarını idareciler bilmek zorunda buna katkı yapmak ve dile getirmek zorunda. Sizlerin yaşadığınız sıkıntıları bilmek ve hissetmek zorundayız. 3. Dönem sizin huzurunuza gelip tekrar görev talep ediyorum dememin temelinde bu var. 10 yıldır acısıyla tatlısıyla, yaptığımızla, yapamadığımızla sizlere hizmet etmeye gayret ediyorum. Kentime ülkeme, bayrağıma Atatürk değerlerine bağlılığımdan asla bir şey kaybetmedim. Her türlü sıkıntıya meşakkate rağmen 10 yıldır sizin için mücadele eden bir kardeşinizim. Kendini yetiştirmiş, Türkiye ölçeğinde iyi bir belediyeci olduğu tescillenmiş bir kardeşiniz olarak karşınıza geldim. Belediye başkanlığının bir ibadet olduğunu bilerek bu günlere geldim” dedi.

DİK DURDUK, ÇOK MESAFE KATETTİK

Başkan Sözen şöyle devam etti. “Köylerimiz de dahil 106 mahalleye hizmet götürdük. Sizlerin dualarıyla kat ettiğimiz o mesafeleri gözlemlediğiniz için bunları saymayı bir tarafa bırakıyorum. Şükrü Sözen ve arkadaşları şunu bunu yaptık demenin dönemi geçti. Askerdeki gibi kıdem kazandık. Projelerimizi size salı günü anlatacağız. Çok güzel hazırlıklarımız var. Bu toplumda çalıştık ve her türlü kösteklemeye rağmen nasıl hizmet edilir ve nasıl düştüğü yerden kalkılır ve tekrar bu toplumun önünde dimdik durulurun sınavını verdik sizlerin dualarıyla. Bu kentte kendini denge zanneden yapılara kendimi sorgulatmam. Benim kulağımı ancak sizler çekersiniz. Türkiye çapında sayısız ödüller aldık. Devamlı çimde yürümüyoruz. Çamurda balçıkta yürüyoruz. Sürekli sizi nasıl başarısız kılarım elindeki imkanları alıp nasıl toplumun önünde küçültürüz diyen siyasi yapılarla mücadele ediyoruz. Bu gün bizler sizlerle beraber çıktığımız bu yol arkadaşlığı süreçte bizim önümüzü kesmek adına yapılan manevrayı beraber yakaladık” dedi.

GÖREVE TALİP OLANLAR

EMEĞE SAYGI DUYMALI

Başkan Sözen, bu seçim sürecinde seviyenin düştüğünü dile getirerek, “Göreve talip olanlar emeğe saygı duymalı. Bu toplum seçim süreçlerini yeni görmüyor. Bu toplum seviyeli ahlaklı terbiyeli insanların birbirini rencide etmediği saygı çerçevesinde devlet adabını bilerek seviyeli seçimler gördü. Bugün seviye biraz düşüyor. Seviyenin Manavgat halkının hak etmediği bir noktaya geldiğini görüyoruz. Şükrü Sözen’i kızdırırsak hataya sevk ederiz. Şükrü Sözen hayatında ne zorluklar yaşadı. En tepeyi de en dibi de gördü. Asla bu toplumu huzursuz edecek şekilde çirkinleşmez.

SÖZEN; “BU DİL SANA YAKIŞMADI, ÖZÜR DİLE”

Başkan Sözen, Ak Parti’nin adayı Hasan Öz’ün “Korkuyorlar Çirkefliğe başladılar” başlığı ile basına servis edilen haberle ilgili olarak da sert konuştu. Sözen, “İki gün önce okuduğum bir şey beni üzdü. Rüzgarda afişler parçalandı. Dolayısı ile bu arkadaşların da afişleri uçmuş. Bir basın açıklaması yapılmış. “Çirkefleştiler” demişler. Bu kimsenin diline yakışmaz. Bu toplum seni ayıplar. Sen Manavgat’ın geleceğine talip olan saygıdeğer bir ailenin çocuğusun. Hiç yakışmadı bu dil sana. Bir an önce çık. Millet ittifakını temsil eden İYİ Parti ve CHP yetkililerinden bir özür dile. Söyleyebilecek sözü olmayan insanlar böyle uslüp kullanır” dedi.

KİRALIK İŞYERLERİNİN

SORUMLUSU MANAVGAT BELEDİYESİ DEĞİL

Başkan Sözen, Öz’ün kiralık işyeri tabelası önünde çektirdiği fotoğrafı da eleştirerek, “Belki tarihinin en büyük yatırımını yaptığımız Atatürk Caddesi’nde geziyorsun, ekonomik koşulların borçlanmanın getirisi olarak 2 vatandaşın kapattığı dükkanın önünde resim çektiriyorsun. İşi biliyor olsam asla o dükkanın önünde resim çektirmezdim. Git Demokrasi Bulvarına bak kaç tane dükkan boş. Bunun sebebi Manavgat belediyesi değil. İnsanları borçlandıran senin yönetim anlayışın. Evrenseki’den sordum. Daha cevap gelmedi. Madem bu kadar esnafı düşünüyorsun. Bu kadar önemli. Dükkan kapatmalarını önemsedin. Bu toplumda bilmeyen yok. Senin tek yaptığın kiraya verdiğin dükkan kiralarını toplamak. Dövizle iki katına çıkan dükkan kiralarından tek kuruş indirdin mi. İndirdiysen söyle. Elini kaldırayım. Esnafı anlamak sözle olmuyor. Manavgat’ın öz evladıyım diyor. Sen öz evladısın da biz uzaydan mı geldik. Burada yaşayan herkes doğsun doğmasın neresinden gelirse gelsin, katkı yapan herkes Manavgat’ın öz evladı. Senin soyadın öz diye “öz” mü olacaksın. Herkes öz. Bizler korkutmuş olsak bu toplumun önünde göğsünü gere gere gezemeyiz. Bu toplum bizi konuşturmaz.

Reklam
GÜZELÇAMLI ÖMER GÜNEL’İ BAĞRINA BASTI
CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel seçim çalışmaları kapsamındaki üçüncü mitingini Güzelçamlı Mahallesi’nde yaptı. Pankartlar ve dövizlerle miting alanına...
İZMİR E-İHRACAT ZİRVESİNE AKIN ETTİ
Hayatımız dijitalleştikçe ticarette dijitale kayıyor. İşletmeler online ortamda açılıyor ve kısa sürede büyük gelişim gösteriyor. E-ticaretin dünya genelinde 2019 yılında...
HİÇ KİMSENİN ÖYKÜSÜ
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Mart ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında İstanbul Tiyatro Kumpanyası oyuncuları tarafından hazırlanan, “Hiç...
ÇÖZÜM DERMAN BELEDİYECİLİĞİNDE
CHP’Lİ  AHMET AKIN KÖRFEZ’DE MİLLET İTTİFAKI ADAYLARINA OY İSTEDİ: –       KÖRFEZ’DE, BALIKESİR’DE VE TÜRKİYE’DE MART’IN SONU BAHAR OLACAK –       ÇÖZÜM DERMAN BELEDİYECİLİĞİNDE...
MASAL MÜZESİ EKREM ATAER SÖYLEŞİSİ
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde ve duayen kültür ve sanat adamı Sunay Akın’ın koordinasyonunda Kartal’a kazandırılarak her...
GÜNEL KAYSERİLİLER DERNEĞİNDE
BİRBİRİMİZE KARŞI DÜRÜST OLACAĞIZ CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ile seçim çalışmaları kapsamında...
DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ
2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük...
2000 KEMERLİ AKVARYUMU GEZDİ
Kemer Belediyesi’nin 16-24 Mart tarihleri arasında düzenlediği Antalya Akvaryum gezilerine katılan 2000 Kemerli; hem eğlendi, hem de su altı dünyasını...
MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ
Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, “Büyük Halk Buluşmaları”na Dalaman’ın ardından Marmaris’te devam etti. Kocadon, kentte yaşayan...
PAMUKKALE BELEDİYESPOR 3. LİG’DE
Mavi-beyazlı takım sezonu 20 puanla üçüncü sırada tamamlayıp üst lige çıktı PAMUKKALE BELEDİYESPOR 3. LİG’DE Denizli’yi Tekerlekli Sandalye Basketbol Mehmet...
Amerikan köpekleri
Ağlatıyor bebeği, şişiriyor göbeği. Bol bol yemiş kepeği Amerikan köpeği. “Eeeeeyyyyyy Amerika!.” Diye böğürüp ardından da Amerkanın kıçını yalayana ne...
HONAZ’DA HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ
Gittiği her yerde başkan gibi karşılanan Honaz Millet İttifakının Adayı Yüksel Kepenek, “Biz, parti, düşünce, ayrımı yapmaksızın Honaz”da herkesi kucaklayacağız....
CENNET PEZEVENKLERİ
Cemil SEVİNCEK Hırsızlık bunlarda. Soygunculuk bunlarda. Yolsuzluk bunlarda. Yalancılık diz boyu. Fetöcülük bunlarda. AKPKK’lılık bunlarda. Ulan donunuzu çalsalar BAY KEMAL...
CHP KUŞADASI MİTİNGİNE MEYDAN YETMEDİ
CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel seçim çalışmaları kapsamındaki ikinci mitingini Hacıfeyzullah Mahallesi’nde yaptı. Mitinge yoğun ilgi gösteren Kuşadalılara...
TÜRK ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI İNGİLİZ SOFRALARINI SÜSLEYECEK
Türk zeytin ve zeytinyağı İngiliz sofralarını süsleyecek. Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımı amacıyla Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği 17-20...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ